lt

Dantų implantavimas – tai ilgaamžis ir vis labiau progresuojantis danties atstatymo metodas, dažniausiai taikomas virš 50 metų, bet gali būti taikomas ir nuo 18 metų visai netekus danties.

Dantų implantavimas, tai chirurginė procedūra, kurios metu natūrali danties šaknis yra pakeičiama natūralia. Į žandikaulį, po dantenomis yra įtvirtinami titaniniai sraigtai (implantai), ant kurių yra tvirtinama karūnėlė, imituojanti natūralią danties formą. Dantų implantams yra pasirinktas titanas, dėl savo savybių, kurios nesukelia žmogaus organizmui alergijų ar atmetimo reakcijos.

Dantų implantavimo svarba

Netekus danties atsiranda  – kramtymo sutrikimai, nukenčia estetika taip pat atsiranda diskomfortas, todėl dantų implantavimas yra puikus metodas atkuriant prarastus dantis. Ši procedūra stabdo kaulo nykimo procesą, padeda pasiekti ar susigrąžinti norimą estetinį vaizdą bei grąžina maksimalią kramtymo funkciją. Tinkamai prižiūrint, dantų implantavimo rezultatais galima džiaugtis kelis dešimtmečius.

Kokia yra dantų implantavimo procedūros eiga?

Dantų implantavimas dažniausiai tai yra  paprasta ir greita procedūra ir tik implanto prigijimo laikotarpis yra salyginimai ilgas 2-3 mėn. . Visa procedūros eiga priklauso nuo odontologo kvalifikacijos, gydymo plano bei implantų pasirinkimo.

Visų pirma, yra atliekami visi galimi tyrimai, diagnostika, nuodugniai ištiriami kaulas, nervinių audinių ir sinusų padėtis, atliekama panoraminė rentgeno nuotrauka bei kompiuterinė tomografijaSiekiama išsiaiškinti apie galimas ligas ar problemas, kurios gali sukelti problemų tolimesnėje eigoje. Taip pat atliekama burnos higiena, jei reikia taip pat yra pašalinamas dantis. Pati dantų implantavimo procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą ar sedaciją, tuomet yra įsriegiami dantų implantai, procedūra trunka nuo 10 iki 15 min. Verta žinoti, jog jeigu dantis buvo išrautas seniai, gali reikėti atlikti kaulo priauginimo ar sinusų pakėlimo operacijas, dėl kurių dantų implantavimo procesas užtruktų ilgiau.

Įsodinus bei įsriegus danties implantą, prie jo yra tvirtinamas laikinas dantis, speciali gijimo galvutė, kuri formuoja gleivinę bei padeda išvengti diskomforto. Pasibaigus prigijimo periodui, kuris trunka nuo 2 iki 4 mėnesių, yra padaromas paciento dantų atspaudas, parenkama būsimų dantų spalva. Atspaudas siunčiamas į laboratoriją, kurioje yra pagaminami dantys (karūnėlė ant implanto).

Ar dantų implantavimas turi privalumų?

Dantų implantavimo procedūra turi daugelį privalumų, ne tik galimybę atkurti dantis. Keli iš šių privalumų yra:

  • Implantai pasižymi tvirtumu, todėl su tinkama priežiūra jie gali tarnauti daugiau nei 20metų;
  • Dantų implantavimas taip pat maksimaliai grąžina kramtymo funkciją, galima išvengti virškinimo sutrikimų, kurie atsiranda turint dantų problemų ar defektų;
  • Dantų implantavimo metu yra išsaugomi gretutiniai dantys, jie yra nešlifuojami;
  • Suteikia komforto jausmą, nes nereikia bijoti iškritusių dantų kaip su išimamais dantų protezais, taip pat kalbėjimo funkcija irgi pagerėja, pacientai gali raiškiai bei aiškiai kalbėti;
  • Implantuojant dantis yra išsaugomas kaulinis audinys, kuris pradeda tirpti, netekus danties bei silpnina žandikaulį. Dantų implantavimo metu, įsriegti implantai pakeičia danties šaknį, taip išsaugodami kaulinį audinį. Svarbu paminėti, jog dantų implantavimas netaikomas, kai nėra pakankamo kaulo storio. Tokiu atveju, norint turėti dantų implantavimo procedūrą, reikia atlikti kaulo augmentaciją.