lt

Dantų implantavimas – tai vienas pažangiausių danties atstatymo metodų, kurio sėkmingumas siekia 99%. Tai saugus ir patikimas būdas, leidžiantis džiaugtis atkurtais dantimis visą gyvenimą, žinoma, su kokybiškai suplanuotu gydymu bei priežiūra.

Dantų implantavimas, tai puiki alternatyva, norint išvengti dantų protezų. Šios procedūros metu natūrali danties šaknis yra pakeičiama implantu. Ant implantų yra tvirtinama karūnėlė, kuri imituoja natūralią danties formą. Dantų implantavimas, palyginus su gydymu dantų protezais, nėra sudėtingas, trunka trumpiau, o gydymo rezultatai yra pakankamai aiškūs.

Kodėl dantų implantavimas yra ne tik rekomenduojamas, bet ir būtinas?

Dantų implantavimas leidžia išvengti problemų, atsirandančių su prarastais dantimis kaip kaulo tirpimas, kitų dantų krypimas, tarpdančių atsiradimas. Norint išsaugoti gyvenimo kokybę, pasitikėjimą savimi, estetinį vaizdą, trūkstamus dantis būtina kuo greičiau kompensuoti. Dantų implantavimas taip pat maksimaliai grąžina kramtymo funkciją, sukuria natūralių dantų pojūtį.

Kaip vyksta dantų implantavimo procedūra?

Dantų implantavimo procedūra yra chirurginė, tad prieš ją taikant yra atliekami įvairūs nuodugnūs tyrimai, leidžiantys išsiaiškinti paciento būklę. Taip pat visa dantų implantavimo eiga priklauso nuo pasirinkto ir sudaryti gydymo plano, odontologo kvalifikacijų bei pasirinktų implantų.

Pirmiausia, yra atliekama diagnostika, padaromas ne tik bendras sveikatos tyrimas, tačiau įvertinama ir dantų, sąkandžio būklė, taip pat nuodugniai ištiriamas kaulas ar jo stygius, atliekamos panoraminės rentgeno nuotraukos, siekiama kuo aiškiau išsiaiškinti paciento būklę, jog nekiltų įvairių komplikacijų ateityje. Jei reikia, pacientui yra pašalinami dantys, žinoma, atliekama ir burnos higiena. Dantų implantavimo procedūra atliekama taikant sedaciją ar vietinę nejautrą, tada yra įsriegiami dantų implantai, pati procedūra trunka nuo 10 iki 15 minučių bei dažniausiai yra gerai toleruojama pacientų bei nesukelia komplikacijų. Svarbu paminėti, jog gali prireikti kaulo priauginimo, sinusų pakėlimo operacijos. Šie dalykai gali atidėti dantų implantavimo proceso pabaigą.

Po danties implanto įsriegimo, yra pritvirtinamas laikinas dantis, kuris leidžia formuoti gleivinę bei padėti pacientui išvengti diskomforto, sugrąžinti būtinas funkcijas bei estetiką. Prigijimo periodui pasibaigus, kuris trunka nuo 2 iki 4 mėnesių, yra nusprendžiama bei parenkama dantų spalva bei padaromas dantų atspaudas. Pagal atspaudą, yra pagaminami dantys. Žinoma, protezo medžiaga yra parenkama pagal paciento norus.

Kokie yra dantų implantavimo privalumai?

Dantų implantavimas pasižymi daugybe privalumų, kurie gali palengvinti jūsų santykius su jūsų dantimis, keli iš privalumų yra šie:

  • Dantų implantavimo metu, gretimi dantys nėra šlifuojami, jie yra išsaugomi. Tai padeda išvengti ėduonies bei periodontologinių ligų;
  • Implantai suteikia komforto jausmą, skirtingai nei tradiciniai protezai, nebraižo gleivinės, maksimaliai sugrąžina kramtymo funkciją, todėl išvengiama virškinimo sutrikimų, taip pat leidžia nebijoti iškritusių dantų, mėgaujantis aktyvia veikla;
  • Dantų implantavimas taip pat užtikrina ilgaamžiškumą. Implantai galo tarnauti daugiau nei 20 metų su tinkama, odontologo rekomenduota, priežiūra;
  • Dantų implantavimas leidžia užtikrinti kaulinio audinio išsaugojimą, kai netenkama dantų. Kai pradeda tirpti kaulinis audinys, silpsta žandikaulis.