lt

Dantų implantavimas – pažangiausias bei geriausias būdas norint susigrąžinti prarastus, trūkstamus dantis bei komfortišką gyvenseną.

Dantų implantavimas pasiteisina, kai trūksta ne tik vieno, bet ir visų dantų, taip pat pasižymi gebėjimu apsaugoti ir nepažeisti šalia esančių dantų.

Dantų implantavimo metu, į žandikaulį po dantenomis yra įsriegiami titaniniai sraigtai (implantai), ant kurių yra tvirtinama karūnėlė, kartu jie imituoja natūralią danties formą bei palaiko maksimalią kramtymo funkciją, suteikdami paciento gyvenimui komfortą. Dantų implantams yra naudojamas titanas, nes žmogaus organizmui tai labiausiai priimtina medžiaga, nesukelianti atmetimo reakcijos bei alergijų.

Kodėl dantų implantavimas yra svarbus?      

Netekus danties ar kelių, būtina kuo skubiau juos atkurti bei atstatyti, nes kuo ilgiau bus delsiama jais pasirūpinti, prasidės nepageidaujami procesai, tokie kaip:

  • žandikaulio kaulo „tirpimas“, nes dėl prarastų dantų, žandikaulis neturės įprasto krūvio. „Tirpimo“ pasekmės yra veido formos pasikeitimas, senėjimo požymių atsiradimas veide;
  • gretimų dantų slinkimas link atsiradusio tarpo. Tokiu atveju suprastėja sąkandis, pasidaro sunkiau kramtyti, tinkamai rūpintis dantimis, kai kuriais atvejais atsiranda galvos skausmai.

Kokia yra dantų implantacijos eiga?

Dantų implantavimo eiga turi kelis etapus, tačiau jos eiga ir sėkmė priklauso nuo odontologo išmanymo, implantų pasirinkimo ir tolimesnio gydymo.

Pirmiausia yra atliekama diagnostika, įvertinama sveikatos būklė, kaulo anatomija, tankis, atliekama burnos higiena, jei reikia yra pašalinamas dantis, tokia metodika, kai reikia pašalinti dantį ir į jo vietą iš karto sriegti implantą, yra vadinama vienmomente implantacija. Prieš įsriegiant dantų implantus, yra suteikiama sedacija ar vietinė nejautra, implantas įdedamas per 10 – 15 min. Jei dantis buvo išrautas seniai, gali prireikti kaulo priauginimo ar sinusų pakėlimo operacijos.

Įsodinus danties implantą, yra tvirtinamas laikinas dantis arba speciali gijimo galvutė, formuojanti gleivinę. Prigijimo procesas trunka nuo 2 iki 4 mėnesių, pasibaigus prigijimo periodui, yra paimami dantų atspaudai, parenkama būsimų dantų spalva. Taip pat pacientas gali pasirinkti protezo medžiagą kaip cirkonis ir t.t.

Dantų implantavimo privalumai

Dantų implantavimas tai ne tik estetinė, grožio procedūra, tačiau taip pat turi ir begalę privalumų.

  • Dantų implantavimas sugrąžina maksimalią kramtymo funkciją, nes atsiradus dantų problemoms ir defektams bei pakitus mitybos įpročiams, gali atsirasti virškinimo sutrikimų;
  • Gretimi dantys išlieka sveiki ir nešlifuoti, skirtingai nei naudojant tiltines konstrukcijas;
  • Užtikrinama natūrali danties išvaizda;
  • Implantuojant dantis yra išsaugomas kaulinis audinys, kuris, netekus danties, pradeda tirpti ir silpnina žandikaulį, ilgainiui sukeldamas žandikaulio lūžį. Dantų implantai atstoja danties šaknį, todėl kaulinis audinys nenyksta. Verta žinoti, jog dantų implantavimas gali būti taikomas tik esant pakankamam kaulo storiui, todėl išimtinais atvejais yra taikoma kaulo augmentacija;
  • Norint apsieiti be protezų, dantų implantavimas yra vienintelis variantas, nes suteikia galimybę išsaugoti dantis, nereikia pakeisti kiekvieno danties. Taip pat kai trūksta visų dantų ar daugumos, šiuolaikinės technologijos leidžia su 4-8 dantų implantais turėti neišimamus protezus;
  • Dantų implantavimo kruopšti priežiūra užtikrina jų funkciją ilgiau nei 30 metų.