lt

Jei praradote ar teko pašalinti vieną ar kelis dantis, greičiausiai pradėjote domėtis, kaip juos pakeisti dirbtiniais dantimis. Nepaisant vyraujančios nuomonės, kad to prireikia tik vyresniems žmonėms, jauni pacientai specialistų kabinete atsiduria taip pat gana dažnai. Netekus danties susiduriama su įvairiomis problemomis, įskaitant bendrą diskomfortą, gėdijimąsi šypsotis. Ilgainiui, tinkamai nesukramtytas maistas gali sukelti rimtas virškinimo bėdas, be to, tarp dantų atsiradęs tarpas greta esančius dantis priverčia judėti ir gresia didesnio dantų kiekio netekimu.

Dantų implantavimas – vienas dažniausių  klinikos „Dantų harmonija“ dantų atkūrimo sprendimų. Klinika džiaugiasi turėdami profesionalius ir nuolat savo kompetenciją tobulinančius specialistus ir moderniausią diagnostinę įrangą, kuri užtikrina maksimalią dantų implantų kokybę ir ilgaamžiškumą.

Kas yra danties implantas?

Dantų implantavimas yra prarasto arba pašalinto danties pakeitimas – tai procedūra, kurios metu į žandikaulį įsriegiamas nedidelis titano varžtelis. Tokiu būdu pakeičiama natūralaus danties šaknis. Po kelių mėnesių (konkretus laikas kiekvienam yra individualus) danties implantas suauga (sukaulėja) su žandikaulio kaulu ir tampa „nauja“ danties šaknimi. Ant danties implanto uždedama danties karūnėlė ir taip suformuojamas „naujas“ dantis.

Dantų priežiūra po dantų implantavimo

Kai kurie klinikos „Dantų harmonija“ pacientai po dantų implantavimo gali patirti tam tikrą po tokios operacijos įprastą diskomfortą. Pateikiame kelis, su bet kokio tipo dantų chirurgija susijusius, šalutinius poveikius, kurie yra visiškai normalūs ir įprastai praeina per kelias valandas ar kelias dienas, tai yra:

 • dantenų ir veido patinimas;
 • ant odos ir dantenų atsiradusios mėlynės;
 • skausmas implanto vietoje;
 • nedidelis kraujavimas.

Po dantų implantavimo gali prireikti vaistų nuo skausmo ar antibiotikų, – visą informaciją Jums suteiks klinikos gydytojai. Jei patinimas, diskomfortas ar bet kokia problema pablogėja kitą dieną po operacijos, nedelsiant kreipkitės į savo chirurgą.

Po dantų implantavimo rekomenduojama:

 • valgyti minkštą maistą tol, kol implanto vieta gyja;
 • procedūros dieną negerti karštų gėrimų ir nevalgyti karšto maisto (galite valgyti šiltą maistą);
 • procedūros dieną neskalauti burnos dantų skalavimo skysčiu;
 • procedūros dieną (ir labai rekomenduojama – visą gijimo laikotarpį) nerūkyti ir nevartoti alkoholio;
 • antrą dieną po dantų implantavimo du kartus per dieną rekomenduojama burną skalauti distiliuotu vandeniu arba dantų skalavimo skysčiu; svarbu burną išskalauti po valgio ir tai daryti pirmas penkias-septynias dienas;
 • dantų implantavimo procedūros dieną vengti fiziškai ar protiškai sunkaus darbo;
 • ant operuotos vietos atsiradusias apnašas septynias dienas po procedūros reikėtų valyti specialiu šepetėliu.

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pabrėžia, kad didžioji dalis dantų implantavimo procedūrų yra sėkmingos. Nesėkmės riziką ypatingai didina rūkymas – implantas gali pradėti gesti ir sukelti įvairias komplikacijas. Visą išsamią informaciją apie dantų implantavimą, burnos ertmės priežiūrą ir higieną Jums suteiks gydytojas.