lt

Žmogui svarbu graži ir sveika šypsena, bet kartais taip atsitinka, kad netenkama vieno, kelių, o kartais ir visų dantų. Šiais laikais jau nėra sudėtinga išspręsti dantų praradimo problemas, nes yra daugybė galimybių atkurti prarastus dantis. Vienas iš būdų atstatyti praradus dantis ir džiaugtis pilnavertiška šypsena yra dantų implantavimas. Visgi nėra lengva pasirinkti geriausią ir tinkamiausią dantų implantavimo būdą tarp įvairių pasiūlymų gausos, tačiau praradus visus vieno žandikaulio dantis vienas iš paprasčiausių ir geriausiai pirminę dantų kramtymo funkciją atkuriančių dantų implantavimo būdų yra All-On-4®.

Kaip All-On-4® gydymo metodika taikoma?

All-On-4® gydymo metodiką sukūrė Švedijos kompanija „Nobel Biocare®“. Ši metodika ypatinga tuo, kad nereikia kiekvienam danties vainikėliui sriegti atskiro implanto. Kai naudojamas All-On-4® implantavimo būdas, tik keturi implantai sriegiami į žandikaulį. Atlikus diagnostiką, įvertinus kaulo anatomiją ir tankį, implantai yra išdėstomi individualiai kiekvienam žmogui pagal jo žandikaulio būklę. Toks dantų implantavimas leidžia žmonėms, kurie dėl tam tikrų ligų yra praradę dalį žandikaulio, atkurti savo šypseną be kaulų persodinimo operacijos, kuri dažnai gerokai komplikuoja ir prailgina gydymo eigą.

Ant įsriegtų implantų, iškart tvirtinamas laikinųjų dantų tiltas. Po to vyksta gijimo procesas, kuris užtrunka apie 2-3 mėnesius. Tuomet prie implantų tvirtinamas jau nuolatinių dantų tiltas, kuris yra patogesnis už išimamas dantų plokšteles ir praktiškai identiškai atitinka tikruosius žmogaus dantis. All-On-4® gydymo metodika nėra pigi, tačiau ir patogumas yra daug didesnis lyginant su kitais dantų atkūrimo būdais.

Atkurti dantys puikiai atlieka funkcinę paskirtį, pavyzdžiui, kramtymo, o kartu palaiko teigiamą psichologinę būsena, kuomet galima nevaržyti savęs ir džiaugtis gražia šypsena. Be funkcinės paskirties prarastų dantų implantavimas labai svarbus ir sveikatai. Prarasti dantys gali sukelti daug daugiau problemų nei tik negalėjimą kramtyti maisto. Ilgainiui buvimas be dantų gali kelti žandikaulių, kaklo ar net galvos skausmą. Taip pat tai gali gerokai paveikti psichinę būklę.

Kodėl implantai, o ne įprasti protezai?

Žmogaus gyvenimo metu nuolatos keičiasi minkštieji burnos audiniai, todėl tradicinius dantų protezus reikia vis atnaujinti ir keisti, nes jie ilgainiui pasidaro laisvi ir kliba ar krenta. Jei žmogui netinkantys dantų protezai yra nekeičiami, jie gali paveikti įvairius to žmogaus gebėjimus, pavyzdžiui, kramtymo ir kalbėjimo, o taip pat tai gali kelti diskomfortą ir skausmą. Įprastai išimamus dantų protezus reikia keisti gana dažnai. Tuo tarpu All-On-4® implantai gali tarnauti visą gyvenimą be jų atnaujinimo ar keitimo. Jų ilgaamžiškumas galiausiai garantuoja, kad jų kaina gausis mažesnė nei dažno keitimo reikalaujančių tradicinių dantų protezų, o ir patogumas bei dantų funkcijos atkūrimas daug geresnis sriegiant implantus.

Profesionalią diagnostiką ir All-On-4® gydymo metodiką garantuoja klinikos „Dantų harmonija“ specialistai.