lt

Dantų implantai – tai dirbtinės dantų šaknys, kurios tampa nuolatiniu pagrindu fiksuotiems arba išimamiems dantų protezams. Pastarieji chirurginiu būdu įsriegiami į žandikaulio kaulą ir laikui bėgant suauga su kaulu. Tokiu būdu užtikrinamas saugus naujo danties pamatas. Dantų implantai gali būti naudojami vienam ar keliems trūkstamiems dantims pakeisti.

Dantų implantai gali padėti pagerinti kramtymo kokybę, žodžių tarimą, sugrąžinti estetinį vaizdą ir puikią šypseną. Dantų implantų prigijimo sėkmės procentas yra didelis, tačiau tinkama priežiūra ir reguliarus lankymasis pas gydytoją yra svarbūs faktoriai siekiant užtikrinti ilgaamžiškumą. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai tarnauja visą gyvenimą.

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai vardija pagrindinius dantų implantų populiarumo faktorius, kurie dažniausiai ir nulemia šios procedūros pasirinkimą.

 1. Kramtymo funkcijos atkūrimas. Dantų implantai padeda atkurti natūralią kramtymo jėgą, todėl galite lengvai ir patogiai valgyti.
 2. Išsaugota žandikaulio struktūra. Dantų implantai, skirtingai nei kiti dantų atkūrimo būdai, geba pakeisti trūkstamo danties šaknį.
 3. Estetinio vaizdo ir puikios šypsenos sugrąžinimas. Dantų implantų nesimato, jie atrodo itin natūraliai, todėl pacientai gali džiaugtis puikia šypsena ir mėgautis įprastu socialiniu gyvenimu be jokio gėdos jausmo.
 4. Ilgalaikis sprendimas. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti daugelį metų, todėl jie yra gerokai ilgaamžiškesnis sprendimas, palyginti su tradiciniais dantų tiltais ar protezais.
 5. Maksimalaus komforto užtikrinimas. Dantų implantų restauraiją atlikę pacientai gali jaustis kaip su natūraliais dantimis, jie patogiai priglunda, o atrodo natūraliai.
 6. Lengva priežiūra. Dantų implantams reikalinga tokia pati kasdienė higiena kaip ir natūraliems dantims, todėl jiems nereikia jokių ypatingų priežiūros procedūrų.
 7. Geresnė burnos sveikata. Sriegiant implantus nereikia šalinti greta esančių sveikų dantų kaip, pavyzdžiui, pasirinkus dantų tiltus.
 8. Geresnė savijauta ir gyvenimo kokybė. Turint puikią šypseną nebereikia jaudintis dėl prarastų dantų, šypsojimosi ar bendravimo su žmonėmis.

Dantų implantų priežiūra

Norint užtikrinti dantų implantų ilgaamžiškumą ir sėkmę, būtina tinkama priežiūra. Klinikos specialistai pateikia keletą rekomendacijų, kaip prižiūrėti dantų implantus ir restauracijas ant jų.

 1. Reguliariai valykite dantis šepetėliu ir dantų siūlu. Bent du kartus per dieną valykite dantis su fluoro turinčia dantų pasta. Dantų siūlą rekomenduojama naudoti bent kartą per dieną, kad pašalintumėte apnašas ir maisto daleles, kurios gali susikaupti aplink implantą.
 2. Palaikykite gerą burnos higieną. Reguliariai lankykitės pas odontologą ir higienistą, kad būtų pašalintos susikaupusios apnašos ir išvengtumėte dantenų ligų.
 3. Venkite kieto ir traškaus maisto, nenaudokite savo implantų kaip įrankio pakuotėms ar buteliams atidaryti, nes tai gali pažeisti danties vainiką esantį ant implanto ir aplinkinius dantis.
 4. Nerūkykite. Rūkymas gali neigiamai paveikti dantų implantų prigijimo sėkmę ir sulėtinti gijimo procesą.
 5. Prireikus, nedelsiant kreipkitės į specialistus. Profilaktiškai apsilankykite pas gydytoją, kuris įvertins natūralių dantų ir dantų implantų būklę. Jei susirgsite dantenų liga, svarbu kuo greičiau pradėti gydymą, nes tai gali sukelti implanto gedimą.