lt

Rengiatės prarastus dantis atkurti dantų implantais ar juos jau turite? Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pataria, kaip prižiūrėti dantų implantus, kad puikia šypsena galėtumėte mėgautis kuo ilgiau.

Jūsų dantų implantų priežiūra prasideda nuo tos minutės, kai išeinate iš odontologo kabineto. Taigi, ką reikia daryti?

  1. Naudokite minkštą dantų šepetėlį

Dantų implantai nereikalauja ypatingos priežiūros, tačiau jais rūpintis reikia lygiai taip pat kaip ir natūraliais dantimis. Taigi dėl to gali tekti pakeisti ir dantų šepetėlį, ir kasdienius įpročius. Specialistai rekomenduoja naudoti minkštų šerelių dantų šepetėlį. Tokio šepetėlio šereliai yra lankstūs ir švelnūs ir nekenkia Jūsų dantų implantams. Papildomai galima naudoti vieno danties šepetėlį, kuris padės kruopščiau nuvalyti dantų implantus ir nuosavus dantis.

Rekomenduojama vengti dantų šepetėlių su kietais šereliais, nes jie gali subraižyti Jūsų implantų paviršių. Taip pat rekomenduojama nenaudoti bet kokių metalinių instrumentų burnai valyti. Vietoje to, tiesiog laikykitės reguliaraus dantų valymo dantų pasta ir dantų siūlo naudojimo du kartus per dieną.

  1. Venkite abrazyvinių gaminių

Nesvarbu, ar tai dantų pasta, ar burnos skalavimo skystis, jei turite dantų implantus, rinkitės valymo priemones, skirtas jautriems dantims. Abrazyvinių medžiagų turintys gaminiai gali sukelti didelį diskomfortą. Taip pat venkite intensyvaus skonio (pavyzdžiui, mėtos, cinamono ar pan.) burnos higienos produktų, nes jie gali sukelti nemalonų pojūtį burnoje.

  1. Kasdien naudokite dantų siūlą

Ar žinojote, kad tik maža dalis suaugusiųjų kasdien naudoja dantų siūlą? Jei esate šios statistikos dalis, atėjo laikas tai pakeisti, nes siūlo naudojimas turi didelės įtakos dantų implantų ilgaamžiškumui. Turint dantų implantus, dantų siūlas tampa svarbesnis nei bet kada anksčiau. Taip yra todėl, kad aplink Jūsų implantus gali kauptis apnašos, o tai gali sukelti kitų burnos higienos problemų.

  1. Venkite lipnaus/kieto maisto

Valgydami kietą/lipnų maistą galite pažeisti dantų implantus. Maža to, šie maisto produktai gali pakenkti ir natūraliems Jūsų dantims.

Kai kurie maisto produktai, kurių turėtumėte vengti turėdami dantų implantus: ledai, karamelė, džiovinti vaisiai, kieti saldainiai, bulvių traškučiai, morkos, obuoliai, kepsniai, traški duona.

  1. Venkite tabako gaminių ir alkoholio

Rūkymo ir alkoholio atsisakymas yra apskritai naudingas Jūsų sveikatai, tačiau tai dar svarbiau turint dantų implantus. Atminkite, kad Jūsų dantų implantai gyja maždaug 6 mėnesius, todėl rūkymas šiuo laikotarpiu gali būti ypač žalingas. Taip pat įrodyta, kad alkoholio vartojimas lėtina dantų implantų gijimo procesą, todėl to reikėtų kiek įmanoma vengti.

  1. Suplanuokite reguliarius vizitus pas odontologą

Dantų implantai gali atkurti prarastus dantis ir puikią šypseną, tačiau jie nėra vaistas nuo visų dantų higienos problemų. Priklausomai nuo bendros Jūsų burnos sveikatos, turėtumėte planuoti apsilankyti pas odontologą bent du kartus per metus. Tinkamai prižiūrint ir reguliariai lankantis pas odontologą, Jūsų dantų implantai tarnaus visą gyvenimą.