lt

Dantų implantas yra dirbtinė jūsų danties šaknies pakeitimo priemonė. Jis yra įsukamas į jūsų žandikaulį ir jo paskirtis yra laikyti dirbtinį dantį (karūną). Dantų implantai yra įdiegiami chirurginiu būdu, jūsų burną nuskausminus vietine anestezija. Operacija trunka maždaug 90 minučių, tačiau visas procesas gali užtrukti nuo 6 iki 12 mėnesių, nes paprastai reikia kelių odontologinių vizitų.

Dantų implantų privalumai:

Dantų implantai yra labai patvarūs ir, kai ant jų yra uždėta karūna, jie labai panašūs į natūralius dantis. Jie turi daugiau privalumų lyginant su kitais sprendimais.

Patvarumas

Aukso standartas, gydant trūkstamus dantis, yra titano dantų implantas. Dantų implantai gali tarnauti ilgiau nei alternatyvios priemonės ir turi daugiau nei 97% sėkmės rodiklį per 10 metų.

Kaulo praradimo prevencija

Dantų implantai gali padėti išvengti kaulo praradimo, kuris atsiranda po danties praradimo. Praradus dantį, jūsų žandikaulis toje burnos dalyje nebejaučia streso. Laikui bėgant, jūsų organizmas sunaikina ir resorbuoja dalį kaulo audinio.

Natūrali išvaizda

Dantų implantas veikia, kaip dirbtinė jūsų danties šaknis. Odontologai gali uždėti karūną ant implanto.Ji imituoja natūralaus danties išvaizdą  ir yra patogesnė nei kitos alternatyvios priemonės, pvz., protezai.

Stabilizuoja šalia esančius dantis

Kai jums trūksta danties, aplinkiniai dantys gali judėti link tarpelio ir sukelti problemų su jūsų sąkandžiu ir gebėjimu kramtyti. Implantas gali užpildyti tarpą tarp jūsų dantų ir palaikyti jūsų gretutinių dantų sveikatą, neleisdamas jiems pasislinkti.

Atkuria jūsų veido kosmetinę išvaizdą

Kaulo praradimas po danties ar dantų praradimo gali pakeisti jūsų veidą. Tai gali sukelti tokius pokyčius, kaip odos pakritimas, įdubę skruostai, sąkandžio nesuderinamumas. Dantų implantai gali padėti išvengti šių pokyčių, padedant išlaikyti jūsų žandikaulio struktūrinį vientisumą ir užkertant kelią kaulo praradimui.

Atrodo, kaip natūralūs dantys kalbant ir kramtant

Dantų implantas geriau imituoja jūsų natūralius dantis kramtant nei tradiciniai protezai ar tiltai.

Atkuria kandimo jėgą

Tyrimai parodė, kad implantuotų protezų naudojimas apatiniame žandikaulyje padidina kandimo jėgą, palyginus su tradiciniais protezais.

Pagerina gyvenimo kokybę

Tyrimuose nustatyta, kad implantuoti protezai gali padidinti gyvenimo kokybę su ribotomis rizikomis ir aukštais implantų išlikimo rodikliais.

Dantų implantų privalumai palyginti su tilteliais
Dantų implantai turi keletą privalumų prieš tradicinius dantų tiltelius:

  • Jietarnauja ilgiau.
  • Jie atrodo natūraliau.
  • Jie netrukdo gretutiniams dantims.

Dantų implantų privalumai prieš protezus

Dantų implantai turi keletą privalumų prieš tradicinius protezus, tokie kaip:

  • Jie labiau primena ir jaučiasi kaip jūsų natūralūs dantys.
  • Jie reikalauja mažiau kasdieninės priežiūros
  • Jie gali suteikti patogesnį kramtymą.
  • Jie paprastai tarnauja ilgiau.
  • Jie gali padėti išsaugoti žandikaulio audinį.

Išvada

Dantų implantai yra moderni ir efektyvi priemonė, skirta atkurti trūkstamus dantis. Jie ne tik atkuria estetinę burnos išvaizdą, bet ir padeda išlaikyti žandikaulio sveikatą, užtikrinant natūralų dantų jausmą ir funkciją. Be to, dantų implantai gali pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę, leisdami jam valgyti, kalbėti ir šypsotis su pasitikėjimu. Renkantis dantų implantus, svarbu pasikonsultuoti su odontologu, kad sužinotumėte, ar esate tinkamas kandidatas šiai procedūrai. Tačiau atsižvelgiant į visus šiuos privalumus, dantų implantai gali būti puikus sprendimas daugeliui žmonių, siekiantiems atkurti savo šypseną ir pasitikėjimą savimi.