lt

Prarasti ar dėl įvairių priežasčių pašalinti dantys gali visapusiškai pakenkti žmogaus gyvenimo kokybei. Tai susiję ne tik su estetiniu vaizdu, apsunkintu kalbėjimu, bet ir su rimtomis sveikatos problemomis – sutrikusiomis kramtymo ir virškinimo funkcijomis.

Dantų implantai – šiuolaikiškas, visoms amžiaus grupėms tinkamas būdas atkurti paciento šypseną ir atstatyti normalias organizmo funkcijas. Klinikoje „Dantų harmonija“ patyrę specialistai suteikia pacientams išsamias konsultacijas ir profesionaliai atlieka dantų implantavimo procedūrą.

Dantų implanto struktūra

Dantų implantai yra natūralių dantų šaknų pakaitalai, sriegiami į žandikaulį. Jie susideda iš trijų dalių: mažo varžtelio, dažniausiai gaminamo iš titano, jungties ir vainikėlio.

Dantų implantavimo procedūra pacientams nesukelia alerginių reakcijų, nes titaną, iš kurio gaminamas varžtelis, žmogaus organizmas puikiai toleruoja, jis pasižymi žemu šilumos laidumu, tad komfortas užtikrinamas net ir keičiantis temperatūroms. Taip pat ši medžiaga yra ilgaamžiška – tinkamai prižiūrint, gali tarnauti gyvenimą.

Kita dantų implanto dalis – vainikėlis – yra natūralią danties formą bei spalvą atkartojantis danties apmovas, dedamas ant nušlifuoto danties ar implanto. Vainikėliai, kitaip nei varžtelis, atlieka ir estetinę funkciją, todėl prieš implantaciją reikėtų nuspręsti, iš kokios medžiagos pagamintą vainikėlį rinktis.

Vienas iš variantų – bemetalės keramikos vainikėliai, gaminami iš porceliano. Savo fizinėmis savybėmis keramika artima natūralaus danties savybėms yra pralaidi šviesai, todėl išvaizda primena natūralų dantį. Taip pat galima rinktis metalo-keramikines karūnėles, bet jos nepralaidžios šviesai, todėl atrodo nenatūraliai, jomis rekomenduojama protezuoti nebent krūminius dantis.

Kam tinkami dantų implantai?

Gali susidaryti įspūdis, kad ši procedūra skirta tik vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau tai netiesa. Ir jauni, ir senyvo amžiaus pacientai netenka dantų ar juos pažeidžia. Dantų implantai tinka visoms amžiaus grupėms su maža išimtimi – paciento žandikaulis turi būti pilnai susiformavęs, todėl procedūros nerekomenduojama atlikti merginoms iki 16 metų ir vaikinams iki 18 metų, tačiau galutinį sprendimą gydytojas priima po apžiūros ir diagnostinių tyrimų.

Dantų implanto privalumai

  • Nekelia alerginių reakcijų, aukštas prigijimo procentas – naudojant kokybiškas medžiagas ir darbą atliekant specialistui, dantų implantų prigijimo procentas, priklausomai nuo aplinkybių, varijuoja tarp 97–98 procentų.
  • Atkuriamos natūralių dantų funkcijos ir išvaizda – implantai neišimami, todėl itin patogūs.
  • Vienos procedūros metu įsukamų implantų kiekis nėra ribojamas, šia paslauga gali pasinaudoti ir klientai, netekę visų dantų.
  • Dantų implantai apsaugo žandikaulį nuo kaulo atrofijos.

Itin svarbu tinkama dantų implanto priežiūra. Reikėtų naudoti gydytojo rekomenduotą pooperacinį dantų šepetėlį ir dantų siūlą, o operacijos dieną iš karto po to nerūkyti, nevartoti alkoholinių gėrimų, vengti karštų gėrimų ir maisto.

Net jei netekote tik vieno danties, būtina nedelsti ir kreiptis į specialistus. Tai, kas iš pradžių gali atrodyti tik kaip estetinė problema, vėliau gali sukelti rimtų organizmo sutrikimų. „Dantų harmonijos klinikoje“ dirba specialistai, visuomet pasiruošę padėti.