lt

Laikai, kai iškritę dantys tapdavo nepataisoma bėda, jau praeityje. Atsiradus dantų implantavimui, liaudiškai vadinama „nepilna“ šypsena tapo lengvai pataisoma problema. Šis gydymo metodas yra pažangiausias ir patikimiausias klinikos „Dantų harmonija“ dantų atkūrimo būdas. Dantų imlplantai pasižymi ilgaamžiškumu, o tinkamai prižiūrimi gali tarnauti ir visą gyvenimą.

Dantų implantavimas: estetiškas ir ilgalaikis sprendimas

Dantų implantavimas – modernus dantų atkūrimo būdas, kuomet implantas (mažas metalinis varžtelis) yra „įsodinamas“ į žandikaulį. Implanto varžtai yra gaminami iš metalo (titano), kuris labiausiai tinka žmogaus organizmui. Vėliau yra uždedamas dirbtinis dantis, kuris savo funkcijomis ir savybėmis niekuo nesiskiria nuo tikro žmogaus danties. Anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų, dantų implantavimo sėkmė siekia beveik 100 procentų.

Prarastus dantis dėl galimų komplikacijų rekomenduojama atkurti kuo ankščiau. Dantys yra organizuota sistema ir, iškritus vienam dančiui ir laiku nepasirūpinus jo pakaitalu, kitus dantis gali ištikti panašus likimas. Vieni dantys gali pradėti krypti, greičiau gesti ar netgi iškristi dėl burnoje esančio netolygaus krūvio padalijimo. Dantų trūkumas taipogi gali sukelti virškinimo problemas, virškinamojo trakto ligas, nes maistas nėra gerai sukramtomas ir paruošiamas virškinimui. Tai yra tik vienos iš daugelio dantų praradimo pasekmių.

Dantų implantavimas yra vienas saugiausių dantų atkūrimo metodų. Protezuojant dantis implantais nėra pakenkiama kitiems dantims. Be to, galėsite nesijaudinti dėl yrančio ar kintančio žandikaulio, nes protezas atstos danties šaknį, o tai apsaugos nuo veido pakitimų. Implantai yra visiškai identiški natūraliems dantims, todėl skirtumą pamatyti plika akimi yra beveik neįmanoma, – tai galėtų padaryti tik specialistas. Nauji dantys nereikalauja išskirtinės priežiūros, užtenka įprastinės burnos higienos ir reguliaraus vizito pas dantų gydytoją.

Prarastų dantų gydimo eiga

Dažniausiai pacientui gydymas implantais gali būti siūlomas praradus vieną ar netgi visus dantis. Svarbiausia dantis yra atkurti kuo greičiau nuo jų praradimo. Pacientui nusprendus atlikti dantų implantavimo procedūrą, yra atliekama burnos diagnostika, įvertinamas kaulo tankis ir anatomija. Pažeisto danties šaknis (jeigu tokia yra) pašalinama ir vietoje jos yra įsukamas implantas, įpjaunant danteną ir vėliau ją užsiuvant. Po 2-3 mėnesių gijimo laikotarpio, pradedamas protezavimas, kurio metu ant implanto yra atsargiai pritvirtinimas vainikėlis pagal kurį yra sukuriamas naujas dantis ar tiltas.

Ar dantų protezavimui galioja amžiaus apribojimai?

Vyresniems žmonėms amžiaus apribojimų iki kada galima pradėti statyti dantų implantus nėra. Viskas yra įmanoma iki tol, kol nėra tam tikrų pataloginių trikdžių. Dantų atkūrimas implantais gali būti taikomas merginoms nuo 16 metų ir vaikinams nuo 18 metų.

Jei nežinote, koks dantų atkūrimo būdas yra tinkamiausias ar turite kitų klausimų, susijusių su dantų implantavimu, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai yra pasirengę Jums padėti.