lt

Neseniai portale delfi.lt pasirodžiusiame straipsnyje kalbinta nežinomos klinikos pacientė pasakoja, kad breketai – itin nepatogus funkcinis aparatas, sukeliantis skausmą ir pabloginantis gyvenimo kokybę. Norėdami patvirtinti arba paneigti straipsnyje išsakytas mintis, apklausėme klinikos „Dantų harmonija“ pacientus, ar breketai jiems sukelia kokių nors nepatogumų ir jei sukelia, tai kokių.

Apibendrinant apklausą, visi be išimties pacientai rekomenduotų breketus žmonėms, kurie dvejoja, tačiau norėtų patobulinti šypseną. Kaip pagrindinį nepatogumą pacientai įvardijo kruopštesnę dantų priežiūrą ir diskomfortą ar skausmą kelias savaites po breketų uždėjimo. Visus kitus straipsnyje išsakytus teiginius (breketai kaista pirtyje, trukdo bučiuotis, dėl jų išopėja burnos gleivinė, atsiranda šveplavimas) pacientai paneigė arba įvardijo kaip labai trumpalaikius, praeinančius nesklandumus.

Štai kokius atsakymus gavome:

Giedrė: „Tiesių dantų norėjau jau seniai, bet vis gąsdino išorinių breketų išvaizda. Kai Lietuvoje atsirado vidiniai breketai „Incognito“, labai jų norėjau, bet vis dvejojau dėl didelės kainos. Metų metus graužiau save, kad nejaugi taip ir delsiu iki pat senatvės. Pasiryžau svajonę įgyvendinti ir įsidėjau vidinius breketus, kai man buvo 37–eri. „Incognito“ sistemą nešioju jau vienerius metus. Pradžioje jaučiau diskomfortą, buvo sunkiau kalbėti, valgyti, atsirasdavo žaizdelių, bet pamažu įpratau ir dabar kasdien džiaugiuosi savo sprendimu! Nebuvo nė vienos dienos, kad gailėčiausi įsidėjusi breketus!”

Ingrida: „Jau pusantrų metų nešioju išorinius breketus ir nepatiriu jokių komplikacijų ar nepatogumų, išskyrus tai, kad kiek ilgiau užtrunku valydamasi dantis. Skausmą jaučiau tik po kelių pirmųjų paveržimų. Straipsnyje rašoma, kad breketai kaista pirtyje – mano patirtis tai paneigia – lankydamasi pirtyje nė karto nepastebėjau, kad breketai įkaistų. Kasdien artėju link savo tikslo ir džiaugiuosi, kad turėsiu tobulą šypseną. Rekomenduoju breketus visiems, kam reikia!”

Mantas: „Breketus nešioju jau antrą kartą. Pirmasis kartas buvo dar vaikystėje, breketai buvo naujiena Lietuvoje. Tada tikrai buvo ir diskomforto, ir daugiau apnašų. Lygindamas savo patirtį vaikystėje ir dabar drąsiai galiu teigti, kad per daugiau nei 15 metų breketų sistemos patobulėjo – nejaučiu jokio skausmo ar nepatogumo”.

Raminta: „Breketus nešioju daugiau nei metus ir esu jais labai patenkinta. Sunki buvo tik pirmoji savaitė, kol apsipratau prie naujovės burnoje ir pakitusio vaizdo. Dabar jau sunku įsivaizduoti, kaip atrodyčiau ir jausčiausi be breketų – jie tapo tarsi mano kūno dalis. Manau, jei rūpiniesi savo burnos higiena, tai breketai nesukelia nepatogumų ir nepakenkia dantims.“

Eglė: „Vidinius breketus priskirčiau prie vieno iš geriausių dalykų, nutikusių mano gyvenime. Pagaliau galiu džiaugtis tobula šypsena. Pradžia buvo nelengva: šveplavau – praėjo, po paveržimų kelias dienas paskaudėdavo – numalšinama. O visus kitus atsiradusius nesklandumus su savo gydytoja sugebėjau išspręsti net negyvendama Lietuvoje! Dabar kartais net užmirštu, kad nešioju breketus. Netrukus nuėmimas, tačiau, jei reikėtų, mielai panešiočiau ilgiau. Tad drąsiai rekomenduoju „Incognito“ sistemą. P.S. Bučiuotis breketai tikrai nemaišo, pasimiršta matant akivaizdžius rezultatus. Didelį AČIŪ tariu gydytojai Eugenijai – Jūs nuostabi!”

Daiva: „Vidinius breketus „Incognito“ nešiojau porą metų. Nemalonių pojūčių buvo dėl tempimo, kramtymo, kalbėjimo. Bet viskas yra ištveriama ir išgyvenama, kai tikiesi gero rezultato ateityje. Dabar esu viską pamiršusi, atrodo, kad breketų niekada ir neturėjau. Tik komplimentai dėl gražios šypsenos primena apie buvusį gydymą – juos perduodu gydžiusiai komandai. Nepatogumai dėl breketų – visiška smulkmena.“