lt

Dantų implantai – populiarus ir efektyvus dantų atkūrimo būdas. Visame pasaulyje kasmet įsriagama milijonai implantų. Nors dantų implantai turi tam tikrų trūkumų, jie turi daug privalumų, kurių kiti dantų atkūrimo būdai pasiūlyti negali. Daugeliui pacientų dantų implantų teigiamas poveikis gerokai viršija labai retai pasitaikančias komplikacijas. Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pateikia pagrindinius dantų implantų privalumus.

  1. Dantų implantai yra universalūs

Dantų tiltai, daliniai ir pilni protezai turi ribotas galimybes, jei norima atkurti daugiau nei kelis prarastus dantis. Jus gydantis gydytojas įvertins, kokius dantis reikia atkurti ir kokios yra dantų atkūrimo galimybės, tačiau dažnu atveju dantų implantai tampa kone vieninteliu išsigelbėjimu.

  1. Dantų implantai yra daug patogesni nei kitos dantų atkūrimo priemonės

Dantų implantai įsriegiami tiesiai į žandikaulį tam, kad imituotų danties šaknį ir suteiktų protezui papildomą tvirtumą ir atramą. Gydymo metu Jūsų žandikaulio kaulas auga aplink titaninę dirbtinę danties šaknį ir užtikrina maksimalų stabilumą ir komfortą. Pacientai su dantų implantais gali jaustis kaip su tikrai natūraliais dantimis, todėl dažnas nė neprisimena, kad vienas ar keli dantys yra pakeisti implantais. Kiti dantų atkūrimo būdai negali imituoti dantų šaknų pojūčio, tad negali atstoti tokio pat pojūčio kaip su implantais.

Didžiausias skirtumas pastebimas tarp išimamų dantų protezų ir dantų implantų. Su dantų implantais Jums nereikia jaudintis dėl atsilaisvinusių protezų, protezų klijų ar diskomforto valgant. Tai dažnu atveju tampa lemiamu veiksniu renkantis dantų atkūrimo būdą.

  1. Implantai palengvina kalbėjimą

Mūsų dantys atlieka svarbų vaidmenį padėdami mums formuoti tam tikrus garsus. Jei pacientui trūksta kelių pagrindinių dantų priekinėje burnos dalyje, kalba gali stebėtinai pasikeisti. Panaši situacija yra ir su išimamais dantų protezais – jei jie netvirtai pritvirtinti, galimas šveplavimas ar švokšimas.

Implantai gali išspręsti šias problemas. Jei turite tarpą dantyse, implantai sudaro paviršių, prie kurio liežuvis gali prisispausti formuojant žodžius, todėl kalbėti iš karto tampa daug lengviau. Be to, dantų implantai tvirtai laikosi ir nejuda burnoje, todėl pacientai gali kalbėti  lengvai ir užtikrintai.

  1. Implantai leidžia valgyti mėgstamą maistą

Jei jums trūksta kelių krūminių dantų, tikriausiai žinote, kiek trūkstami dantys gali turėti įtakos Jūsų gebėjimui lengvai sukramtyti kai kuriuos maisto produktus. Dantų implantai užpildo šią spragą, todėl galite mėgautis norimu maistu. Be to, kadangi implantai yra tvirtai įsišakniję Jūsų žandikaulyje, ant implantų laikomiems protezams netaikomi tie patys maisto apribojimai kaip ir tradiciniams protezams. Galite ir toliau valgyti mėgstamą kramtomąjį ar traškų maistą – net kukurūzų burbuolės lieka meniu dalimi! Taip pat niekada nerizikuosite, kad jūsų protezai nuslys valgydami, Tai reiškia, kad galėsite nesijaudindami valgyti ką tik norite.

  1. Implantai atrodo natūraliai

Šiuolaikinių medžiagų ir technologijų pagalba dantų implantai atrodo taip pat tikroviškai, kaip atrodo Jūsų natūralūs dantys. Jei turite sveikus natūralius dantis, jūsų protezuotas dantis puikiai su jais susilies ir niekas nė nepastebės atliktų korekcijų.

  1. Implantai gerina burnos sveikatą

Nors dantų implantavimas gali atrodyti invazinis ir bauginantis, daugelis odontologų mano, kad implantai yra konservatyvesnis trūkstamų dantų gydymo būdas. Taip yra todėl, kad implantai nedaro neigiamos įtakos likusiems dantims. Implantai tvirtinami taip pat, kaip ir natūralūs dantys.