lt

Nuo ko priklauso dantų implantų ilgaamžiškumas?

Atnaujinta: 8 balandžio 2024

Dantų implantacija – odontologinė procedūra, kuri efektyviai išsprendžia prarastų dantų problemą. Dantų implantavimo metu gali būti naudojami skirtingų rūšių dantų implantai, nuo kurių priklauso ir dantų implantavimo rezultatas, ir, savaime suprantama, tokios odontologinės paslaugos kaina. Iš esmės, bet kokios rūšies dantų implantai yra laikomi komfortiškiausia, tvirčiausiu ir patvariausiu dantų atkūrimo būdu. Manoma, kad naujausiomis gamybos technologijomis pagrįsti dantų implantai, natūralaus danties funkciją atlieka efektyviai ir patikimai tarnaudami visą likusį paciento gyvenimą. Kokie yra pagrindiniai veiksniai, kurie daro įtaką dantų implantavimo ilgaamžiškumui?

Paciento amžius

Paciento amžius – itin svarbus veiksnys, kuris tikrai daro didelę įtaką dantų implanto ilgaamžiškumui. Vyresnio amžiaus pacientai dažnai susiduria su kaulų tankio mažėjimo problema ar kitais sveikatos sutrikimais, kurie gali neigiamai paveikti dantų implantų ilgaamžiškumą ar implantų prigijimo procesą.

Kaulų būklė

Dantų implantacijos metu, dantų implantai yra įsriegiami į žandikaulį. Tokiu būdu pakeičiama natūrali danties šaknis. Sėkmingai atlikti dantų implantaciją galima tik tiems pacientams, kurie turi reikiamą kiekį kaulo. Jeigu kaulo kiekis nėra pakankamas, tuomet dantų implantui negalima suteikti stabilaus pagrindo ir dantų implantacija nėra efektyvi. Visgi, šią problemą galima išspręsti atliekant chirurginę, kaulo priauginimo procedūrą.

Implantų kokybė

Dantų implantacija yra efektyviausias ir visomis prasmėmis veiksmingiausias dantų atkūrimo metodas, todėl tokia procedūra tikrai sulaukia labai didelės paklausos. Dantų implantų gamyba užsiimančios kompanijos gali pasiūlyti skirtingos kokybės dantų implantus, tam, kad šiuo dantų atkūrimo būdu galėtų pasinaudoti skirtingus lūkesčius bei finansines galimybes turintys pacientai. Dantų implantų gamybos metu naudojamų medžiagų kokybė tikrai daro didelę įtaką tiek dantų implantų kainai, tiek jų ilgaamžiškumui. Iš prastesnės kokybės medžiagų pagaminti dantų implantai nėra tokie atsparūs mechaniniams pažeidimams ar susidėvėjimui, todėl dažniausiai jie tarnauja trumpiau, nei iš tikrųjų kokybiška sandara pagrįsti dantų implantai.

Burnos higienos įpročiai  

Geri burnos higienos įpročiai yra ypatingai svarbūs visiems pacientams, tiek tiems, kurie turi dantų implantus, tiek tiems, kurie jų neturi. Dantų implantais reikia rūpintis lygiai taip pat kaip ir natūraliais dantimis. Kruopštus burnos ertmės valymas bent du kartus per dieną, ne tik dantų šepetėlio, bet ir tarpdančių siūlo naudojimas, reguliariai atliekama profesionali burnos higiena – pagrindinės taisyklingos burnos higienos taisyklės, kurios tikrai prailgina bet kokios rūšies dantų implantų tarnavimo trukmę.

Bendra sveikatos būklė

Dantų implantų ilgaamžiškumui didelę įtaką daro ir bendra sveikatos būklė. . Pacientui sergant lėtinėmis ligomis pvz cukriniu diabetu ar esant kitiems tokio pobūdžio sveikatos sutrikimams , tai gali susilpninti kaulų būklę bei sulėtinti dantų implantų prigijimo procesą, todėl pacientui būtina atsižvelgti į implantuojančio gydytojo rekomendacijas dėl sveikatos būklės.

Rūkymo įpročiai

Rūkymo įpročiai tikrai daro neigiamą įtaką tiek natūralių dantų, tiek dantų implantų būklei. Rūkymas sutrikdo kraujotaką ir stabdo žaizdų gijimo procesą, o tai komplikuoja dantų implantų prigijimą. Rūkantys pacientai taip pat susiduria su žymiai didesne infekcijų bei uždegimų atsiradimo rizika.

Žinoma, dantų implantų ilgaamžiškumas priklauso nuo pasirinktos dantų implantų rūšies bei atliktos dantų implantacijos procedūros kokybės. Vis tik, ne mažiau svarbios yra ir pačio paciento pastangos. Tad nepamirškite tinkamos burnos higienos taisyklių ir džiaukitės neblėstančiu dantų implantų funkcionalumu.