lt

Odontologė Jolita Ruginienė, dirbanti „Dantų harmonijos“ klinikoje, 13 metų specializuojasi estetinio plombavimo ir protezavimo srityje. Jos teigimu, tokį rinkos pokytį lemia keletas veiksnių. Visų pirma, modernėjanti ir vis labiau išsilavinusi visuomenė – žmonės labiau rūpinasi savo sveikata, skiria daugiau laiko kasdienei burnos higienai ir reguliariems apsilankymams pas odontologą.

Dėl sveikesnio ir sąmoningesnio gyvenimo būdo žmonės rečiau susiduria su sunkiomis dantų ligomis, todėl pacientai gali investuoti ir į estetinį šypsenos vaizdą. Taip pat, odontologės teigimu, svarbų vaidmenį čia atlieka ir išvaizdos tendencijos. Galima sakyti, kad graži šypsena tampa neatsiejama įvaizdžio dalimi.

Skirtumai tarp estetinio plombavimo ir keramikos laminačių

Viena populiariausių estetinių dantų paslaugų – dantų balinimas. O norintys tobulinti šypseną labiau renkasi tarp estetinio dantų plombavimo ir estetinio dantų protezavimo keramikos laminatėmis. Tačiau šiandien vis daugiau žmonių renkasi laminates.„Prieš penkerius metus retas kuris žinojo, kas yra keramikos laminatės, pacientai kreipdavosi tik dėl estetinio plombavimo. Tačiau šiandien žmonės apie procedūras žino ir domisi gerokai plačiau, o su klientu aptarus pliusus ir minusus daugiau nei pusė renkasi keramikos laminates”, – sako J. Ruginienė.

Estetinio plombavimo ir protezavimo specialistė įvardija kriterijus, kuriais galime palyginti šias paslaugas: ilgaamžiškumas, patvarumas, priežiūra ir kaina.

„Nors dantų gydymas keramikos laminatėmis yra brangesnis negu plombavimas, tačiau daugeliui apsisprendimą lemia tai, jog po estetinio dantų plombavimo būtina kas pusę metų atlikti profesionalią burnos higieną ir plombų poliravimą, po 2-3 metų reikalinga korekcija, plombos lengviau nuskyla, nuo kavos ar rūkymo pakeičia spalvą, taip pat, kad būtų išsaugotas plombų blizgumas, reikia rinktis specialią dantų pastą be abrazyvų. O nešiojant keramikos laminates jokia papildoma priežiūra nereikalinga, keramikos tvirtumas prilygsta natūraliam dantų emalio tvirtumui, todėl pakanka laikytis įprastos burnos higienos taisyklių. Įvertinus laiko, priežiūros ir rūpesčių kaštus daugelis nusprendžia rinktis laminates“, – pasakoja „Dantų harmonijos“ gydytoja.

Dar vienas svarbus aspektas – ilgaamžiškumas. Profesionaliai atliktas ir teisingai prižiūrimas estetinis plombavimas tarnaus 5-7 metus, o keramikos laminatės – iki 15 metų ar ilgiau. Taigi gydytoja plombavimą siūlo rinktis, kai reikalingos minimalios dantų korekcijos, o norint atnaujinti šypseną iš esmės verčiau rinktis keramikos laminates.

Tiesi dantų linija – neprofesionalumo įkaltis

Pacientai baiminasi, kad tokios estetinės procedūros negrįžtamai sugadins natūralius dantis. Tačiau odontologė Jolita Ruginienė tikina, kad šios srities specialistas, atlikdamas profesionaliai darbą, nepadarys jokios žalos dantims.

„Prieš atliekant tiek estetinį plombavimą, tiek protezavimą turi būti šlifuojama tik pažeista emalio dalis: įtrūkimai, įskilimai, kariesas. Darbas turi būti atliekamas preciziškai, naudojant optinius akinius ar net mikroskopą. Nekokybiškai užplombavus dantis kaupiasi apnašos, tarpdančiuose lieka maisto likučiai, dažni dantenų uždegimai ar didesnės komplikacijos“, – sako ji.

J. Ruginienė pataria, į ką atkreipti dėmesį, renkantis profesionalų odontologą.

„Pirmiausia odontologas turėtų specializuotis savo srityje, kad ją gerai išmanytų ir kokybiškai dirbtų. Antra, visuomet galima paprašyti pamatyti jau atliktų gydytojo darbų ir juos įvertinti. Formuojant šypseną visų pirma yra funkcionalumas, dantų natūrali paskirtis, sąkandis. Dėl to dantys negali būti suformuoti kaip viena tiesi linija ir neatsižvelgiant į sąkandį. Tokiu atveju jie neteisingai atliks savo darbą, skilinės ir trupės net keramikos laminatės“, – pasakoja gydytoja.

Akinančio baltumo šypsena tinka ne visiems

J. Ruginienė mano, kad pacientai dažnai klaidingai įsivaizduoja būsimą šypseną. Daugelis svajoja apie ypatingai baltus, lygius ir didelius dantis, tačiau realybėje ne visada žmogui tai tinka.

„Šypsena turi puošti veidą ir paryškinti bruožus, balti dantys neturėtų išskirtinai kristi į akis. Kiekviena šypsena turi būti sukurta individualiai: spalva, formos, proporcijos. „Dantų harmonijos“ klinikoje pacientams siūlome DSD (skaitmeninio šypsenos planavimo) paslaugą, kuri leidžia sumodeliuoti būsimos šypsenos vaizdą , žmogus gali realiai pasimatuoti ir pamatyti, koks rezultatas jo laukia po gydymo. Tokiu būdu kartu su pacientu galime aptarti būsimos šypsenos baltumą, dantų formą ir proporcijas, kad šypsena džiugintų ilgus metus“, – pasakoja specialistė.