lt

Kokiais atvejais negalima atlikti dantų atkūrimo implantais?

Atnaujinta: 8 sausio 2024

Dantų ir dantenų ligos – itin nemalonus sveikatos sutrikimas, su kuriuos dažniau ar rečiau susiduria bene kiekvienas žmogus. Šiuolaikinis odontologinis gydymas demonstruoja akivaizdžią pažangą ir efektyviai sprendžia net ir itin rimtas dantų problemas. Viena tokių – prarastų dantų atkūrimas.  Vieša paslaptis, jog veiksmingiausias, kokybiškiausias ir ilgaamžiškiausias dantų atkūrimo metodas yra dantų implantavimas. Po dantų implantacijos galutinis rezultatas dažniausiai pranoksta net ir pačių įnoringiausių pacientų lūkesčius. Deja, tačiau ne visais atvejais galima pritaikyti dantų atkūrimo implantais metodą. Kokiais atvejais reikėtų rinktis kitą dantų atkūrimo būdą? Ir dėl kokių priežasčių kartais negalima atlikti dantų implantavimo?

Dantų implantacija – procedūra, skirta tik tam tikrą amžių pasiekusiems pacientams  

Iš esmės, dantų implantacija gali būti sėkmingai atliekama bet kokiai amžiaus kategorijai priklausantiems pacientams. Tačiau ši taisyklė turi išimčių. Dantų implantacija nėra rekomenduojama jaunuoliams, nesulaukusiems 18 metų amžiaus. Retai, tačiau tikrai pasitaiko ir tokių atvejų, kai maži vaikai arba paauglystės sulaukę jaunuoliai jau susiduria su prarastų dantų problema. Nelaimingi atsitikimai ar žaidimų metu patirtos traumos – pagrindinės priežastys, dėl kurių mažieji pacientai netenka nuolatinių dantukų. Deja, tačiau vaikams bei paaugliams dažniausiai negalima taikyti dantų atkūrimo implantais metodo.  Siekiant sėkmingo ir tikrai ilgalaikio dantų atkūrimo rezultato, paciento žandikaulis turėtų būti pilnai susiformavęs.

Tam tikri sveikatos sutrikimai – svari priežastis, priverčianti atsisakyti dantų implantacijos 

Su implantuojančiais gydytojais pasikonsultavę pacientai puikiai suvokia, kad dantų implantacijai  tikrai neprilygsta jokie kiti dantų atkūrimo metodai. Vis tik, tam tikros ligos, taip pat priverčia atsisakyti dantų implantacijos. Ūmios infekcinės ligos, onkologiniai susirgimai, kepenų ligos, cukrinis diabetas, imuninės sistemos sutrikimai, kai kurios alergijos, širdies bei kraujagyslių ligos – svarios priežastys, dėl kurių implantuojantis gydytojas turės stebėti paciento savijautą, kad galėtų leisti atlikti dantų implantaciją. Dantų implantacijos reikėtų atsisakyti ir nėštumo metu.

Sunykęs žandikaulio kaulas – pagrindinė, dantų implantavimui kelią užkertanti priežastis

Pacientai, kurie laiku nesikreipė į odontologą ir ilgą laiką jau yra praradę dantise, labai dažnai susiduria su nykstančio žandikaulio problema. Jeigu kaulas jau nyksta, yra per siauras arba per žemas, tuomet prieš dantų implantaciją reikia atlikti papildomas odontologines procedūras, kurios, savaime suprantama, padidina ir dantų implantavimo išlaidas. Jeigu netekęs vieno, kelių ar net visų dantų žmogus pas odontologą atvyksta tik po kelių metų ar dar vėliau, tuomet tikrai tikėtina, jog gretimi dantys jau bus praradę taisyklingas formas bei pozicijas. Greta esantys dantys gali būti palinkę į tuščių ertmių pusę.

Daugelis žmonių tikrai ilgą laiką ignoruoja dantų netekimo faktą ir laiku nesikreipia į odontologą, o šie veiksmai ilgainiui pareikalauja ir sudėtingesnio dantų gydymo, ir didesnių finansinių išlaidų.