lt

Kodėl dantų implantacija atrodo brangi odontologinė procedūra?

Atnaujinta: 18 kovo 2024

Dantų implantacija yra vienas populiariausių, tačiau tuo pačiu ir didesne kaina pasižyminčių dantų atkūrimo metodų. būtent šiam dantų atkūrimo būdui, pirmenybę teikia daugelis žmonių, kurie siekia geriausio ir ilgaamžiškiausio dantų atkūrimo rezultato. Trumpai aptarkime,kokie yra esminiai komponentai, sudarantys dantų implantacijos kainą?

Kokia yra dantų implantacijos kaina ir kas ją sudaro?

Visų pirma reikėtų suprasti, kad nei viena odontologijos klinika tikrai negali iš anksto nustatyti vienos, visiems pacientams taikomos dantų implantacijos kainos. Vis tik, susidūrus su dantų implantavimo poreikiu, reikėtų nusiteikti, kad geroje, patikimoje odontologijos klinikoje dantų implantacija pasižymės tikrai ne žemesne nei 800 Eur siekiančia kaina, o sudėtingesniais klinikiniais atvejais – kaina gali būti didesnė.

Pagrindiniai komponentai, sudarantys dantų implantacijos kainą yra:

  • Implantaciją atliekančio odontologo patirtis. Dantų implantavimo specialistų pasirinkimas yra didelis, tačiau tikrai ne visi šios srities specialistai gali pasigirti ilgamete, tokių darbų patirtimi. Gydytojo patirtis daro didelę įtaką tokios odontologinės procedūros sėkmei, todėl natūralu, kad dantų implantacija pas patyrusį gydytoją bus brangesnė, nei pas patirties dar neturintį specialistą.
  • Dantų implantų kiekis. Situacijose, kai reikia atkurti tik vieną prarastą dantį, yra naudojamas tik vienas implantas. Naudojant ne vieną, o kelis implantus, dantų implantacijos kaina išauga.
  • Implanto rūšis. Dantų implantacija gali būti atliekama pasitelkiant skirtingų rūšių implantus. Sakykim, dantų implantacija atliekama su titano implantais pasižymi žemesne kaina, nei dantų implantacija su cirkonio keramikos implantais.
  • Papildomų odontologinių procedūrų poreikis. Susiduriant su sudėtingesniais klinikiniais atvejais, prieš dantų implantavimą reikia atlikti ir papildomas procedūras, tokias kaip sinuso pakėlimo operacija, danties ištraukimas, kaulo priauginimas ar pan. Papildomos procedūros taip pat padidina bendrą impalavimo procedūros kainą.

Kodėl dantų implantavimas atrodobrangus?

Dantų implantavimas tikrai nėra brangus vien todėl, kad tai yra pažangiausias ar kokybiškiausias dantų atkūrimo būdas. Pagrindinės priežastys, kurios lemia didelę, tokios odontologinės paslaugos kainą yra:

  • Dantų implantų sandara. Kokybiškas implantas privalo būti gaminamas iš aukščiausios kokybės, biologiškai su žmogaus organizmu suderinamų medžiagų. Tokios medžiagos užtikrina, kad atlikus dantų implantavimą žmogus susidurs su minimalia dantų implantų atmetimo rizika, nesusidurs su infekcijomis, komplikacijomis ir uždegimais. Todėl natūralu, kad aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkanti implanto sandara pasižymi pakankamai didele kaina.
  • Suplanuota gydymo eiga. Norint sėkmingai atlikti dantų implantavimą, gydytojas turi atlikti daug paruošiamųjų darbų bei kitų odontologinių procedūrų. Jis turi nustatyti tikslią diagnozę, sudaryti aiškų gydymo planą bei reguliariai stebėti paciento dantų būklę po implantacijos, viso gijimo metu, kuris kartais trunka keturismėnesius ar net ilgiau.
  • Specializuota įranga. Dantų implantavimo metu, gydytojas-odontologas turi naudoti pažangią, specialiai dantų implantavimui skirtą odontologinę įrangą, kuri padeda sėkmingai atlikti danties implantavimą. Aukštos kokybės įranga reikalauja nemenkų investicijų, kurios taip pat šiek tiek padidina dantų implantacijos kainą.

Dantų implantacija tikrai nėra standartinė greitai atliekama odontologinė procedūra. Tai yra labai atsakingas ir sąlyginai ilgai besitęsiantis procesas, kurio metu yra individualiai analizuojamas kiekvienas klinikinis atvejis, atliekamos chirurginės operacijos  bei papildomos odontologinės procedūros. Dantų implantacijai reikalinga specializuota įranga, gilios profesinės žinios, aukštos kokybės odontologinės medžiagos ir nemažos laiko sąnaudos, taigi tai ir būtų pagrindinės priežastys, dėl kurių dantų implantacijos kaina yra didesnė nei kitų atliekamų procedūrų.