lt

Kas įtakoja dantų implantavimo kainą?

Atnaujinta: 30 spalio 2023

Dantų implantavimas – racionali išeitis visiems žmonės, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių neteko vieno, kelių ar net visų dantų. Dantų implantai, kitaip nei protezai, suteikia galimybę žmonėms susigrąžinti pirminį dantų funkcionalumą ir natūraliems dantims prilygstantį estetinį rezultatą. Nors naujos kartos dantų implantai kaina tikrai lenkia bet kuriuos protezus, tačiau implantų efektyvumas ir kokybė – niekada nenuvilia. Dantų implantavimo kainų amplitudė yra labai plati. Taigi, kas įtakoja dantų implantavimo kainą? Kokios yra pagrindinės sudedamosios dalys, nulemiančios preliminarias dantų implantavimo išlaidas?

Implantų kiekis – faktorius, lemiantis gydymo mastą bei kainą   

Daugelį pacientų, nusprendusių pasirinkti šį dantų atkūrimo metodą, dantų implantai savo kaina tikrai išgąsdina. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad tik dantų implantais įmanoma atkurti visą, natūralaus danties struktūrą, nuo šaknies iki pat vainiko. Taigi visiškai natūralu, kad šis privalumas turi ir atitinkamą finansinę išraišką. Priklausomai nuo to, ar pacientui reikia atkurti vieną, kelis ar visą eilę dantų, reikia naudoti ir atitinkamą kiekį dantų implantų. Ši aplinkybė tiesiogiai įtakoja ir dantų implantavimo kainą. Tačiau tikrai nereikia galvoti, kad neturint visos eilės ar visų dantų, gydymo išlaidos bus itin didelės. Pacientams, kurie yra netekę daugiau dantų, gali būti pritaikyta speciali „All on 4”metodika. Pasitelkiant šį gydymo metodą, visas dantų tiltas yra pritvirtinamas prie keturių implantų, o tai ženkliai sumažina gydymo išlaidas.

Paruošiamosios dantų implantavimo procedūros

Patys dantų implantai kaina tikrai yra pasiekiami daugeliui pacientų. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad norint sėkmingai įgyvendinti dantų implantavimo procesą, reikia atlikti ir nemažai paruošiamųjų darbų. Tinkamai įvertinęs paciento dantų būklę, odontologas sudaro aiškų gydymo planą, kurį reikia įgyvendinti prieš dantų implantavimą. Prieš dantų implantavimą būtina atlikti profesionalią dantų higieną. Taip pat neretai reikia atlikti estetinio plombavimo procedūras. Implantacijai labai svarbu reikiamo storio kaulas. Jeigu kaulas nėra reikiamo storio, tuomet reikia atlikti kaulo atauginimo procedūrą. Dantų implantai kaina tikrai lenkia kitas dantų atstatymo technologijas, tačiau reikėtų įvertinti tai, jog jie suteikia ilgalaikį, o kartais net amžiną rezultatą. Todėl prieš implantaciją, būtina vadovautis odontologo rekomendacijomis ir atsakingai atlikti visas paskirtas odontologines procedūras.

Skausmą malšinančios odontologų paslaugos

Nors dantų implantai kaina gąsdina pacientus, tačiau dar labiau jie bijo skausmo, patiriamo dantų implantavimo metu.  Dantų implantacija dažniausiai yra atliekama su vietine nejautra, kuri užtikrina, kad pacientas gydymo metu nejaustų jokio diskomforto bei skausmo. Tačiau tikrai yra ypatingai jautrių pacientų, kurie labai bijo visų odontologinių procedūrų. Tokiems pacientams, dantų implantavimo metu gali būti atliktas sąmonės slopinimas, kitaip vadinama sedacija. Taikant sekaciją, viso gydymo metu, pacientas giliai miega, ir pabunda tik tuomet, kai nemaloniausi procesai jau būna atlikti. Kokį nejautros tipą pasirinkti – kiekvieno paciento individualus sprendimas. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad nenugalimą baimę slopinančios odontologo paslaugos taip pat neretai įtakoja galutinę dantų implantacijos kainą.

Dantų implantacijos kainą lemia labai daug skirtingų veiksnių, nuo implanto kiekio ar rūšies – iki vainikėlio ar atramos tipo bei papildomų odontologinių procedūrų. Dantų implantai kaina tikrai nedžiugina, tačiau dantų implantavimas kiekvienam dantų netekusiam pacientui, dovanoja teigiamą pokytį, tiek estetinės dantų būklės, tiek gyvenimo kokybės atžvilgiu. Pasirinkus šį dantų atkūrimo būdą, ilgą laiką danties ar dantų neturėjęs pacientas, vėl gali mėgautis komfortabiliais valgymo procesais, sklandžiais fonetiniais gebėjimais bei, savaime suprantama, gražia ir estetiška šypsena. O šių privalumų tikrai neįmanoma pamatuoti jokia pinigine verte.