lt

Kada tikslinga atlikti estetinį dantų plombavimą?

Atnaujinta: 27 gruodžio 2023

Estetinis plombavimas – odontologinė procedūra, kuri daugeliui žmonių asocijuojasi su estetine dantų išvaizda. Nors ši procedūra tikrai reikšmingai prisideda prie gražesnės šypsenos kūrimo, tačiau iš tikrųjų estetinis plombavimasefektyviai sprendžia toli gražu ne tik su dantų estetika susijusias problemas. Kokiais atvejais reikėtų atlikti estetinį dantų plombavimą? Ir kuo ši procedūra yra pranašesnė už kitas, dantų būklę puoselėjančias odontologines procedūras?

Estetinis dantų plombavimas – kas tai?

Estetinis plombavimas – viena populiariausių odontologinių procedūrų, aktuali visiems žmonėms, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nėra patenkinti savo dantų išvaizda. Šios procedūros metu gali būti koreguojama neestetiškai atrodanti dantų spalva, netaisyklingos dantų formos ir pan. Estetinio dantų plombavimo metu yra naudojama speciali kompozicinė medžiaga, kuri padeda sukurti norimą dantų atspalvį, atkurti nepriekaištingą danties išvaizdą. Taip pat šios procedūros metu atstatomos pirminės kramtymo funkcijos, sąkandis.

Kokiais atvejais rekomenduojama atlikti estetinį plombavimą?

Estetinis plombavimas yra labai universali procedūra, efektyviai sprendžianti kardinaliai skirtingas dantų problemas. Pagrindinės priežastys, dėl kurių gali prireikti estetinio plombavimo yra:

  • Dantų spalvos keitimas. Pacientai, kurie nori pakeisti, pakoreguoti dantų atspalvį, dažniausiai nusprendžia atlikti dantų balinimo procedūrą. Pasitaiko atvejų, kai dantų balinimo procedūra neįmanoma sukurti pageidaujamo dantų atspalvio. Tokiais atvejais, racionaliausias sprendimas – estetinis danties plombavimas.
  • Nusidėvėjusių dantų atkūrimas. Nuskilę, nudilę ar kitaip susidėvėję dantys tikrai neleidžia mėgautis gražia, estetiškai atrodančia šypsena. Estetinio plombavimo metu nesudėtingai galima pašalinti nuskilusių, nudilusių dantų trūkumus bei pakoreguoti netaisyklingas dantų formas.
  • Tarpų tarp dantų šalinimas. Didelis tarpas tarp priekinių dantų – estetinis dantų trūkumus, su kuriuo susiduria tikrai nemaža dalis pacientų. Tarpas tarp priekinių dantų ne tik neatrodo estetiškai, bet ir neretai sukelia žmonėms kompleksų, dėl kurių jie vengia šypsotis viešumoje. Tarpo tarp dantų problemą taip pat nesudėtingai galima pašalinti estetinio plombavimo metu.
  • Karieso pažeidimų šalinimas. Ėduonies pažeisti dantys ne tik neatrodo estetiškai, bet ir susiduria su ženkliai didesne, sudėtingesnių dantų ligų atsiradimo tikimybe. Atliekant estetinį plombavimą pasirūpinama ne tik estetine dantų būkle, bet ir užkertamas kelias rimtesnių ligų atsiradimui.

Estetinis plombavimas turėtų būti atliekamas ir esant nekokybiškoms, savo estetines ir funkcines savybes praradusioms plomboms. Taip pat ši procedūra rekomenduojama prieš arba po ortodontinio gydymo. Patyrus įvairias dantų traumas ar susiduriant su sąkandžio pakėlimo poreikiu, estetinis plombavimas taip pat yra racionaliausias sprendimas. Atvejų, kada reikėtų atlikti būtent tokio tipo procedūrą yra labai daug. Todėl susiduriant su bent viena iš minėtų dantų problemų, visų pirma reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju-odontologu, kuris įvertinęs individualią burnos ertmės būklę tikrai nustatys, ar Jums reikalingas estetinis dantų plombavimas ar kitas dantų gydymo metodas.

Pagrindiniai estetinio dantų plombavimo privalumai

  • Danties audinių išsaugojimas. Atliekant estetinį dantų plombavimą, nešlifuojami ir kitais būdais nepažeidžiami sveiki danties audiniai. Plombavimo metu nušlifuojamas tik teigiamas savybes praradęs danties paviršius, todėl tai yra saugi, neigiamos žalos dantų būklei nekelianti odontologinė procedūra.
  • Sąlyginai nedidelė kaina. Lyginant su kitomis, panašų rezultatą užtikrinančiomis odontologinėmis procedūromis, estetinis plombavimas yra sąlyginai nebrangus, daug finansinių išlaidų nereikalaujantis gydymo metodas.
  • Greitas rezultatas. Daugiausiai laiko reikalauja priekinių dantų estetinis plombavimas. Plombuojant priekinius dantis, dažniausiai prireikia 2-4 vizitų pas odontologą. Siekiant atkurti ne priekinių, o kitų dantų estetiką ir funkcijas, įprastai pakanka vieno apsilankymo pas odontologą.
  • Neskausminga procedūra. Jeigu procedūros eigoje nereikia gręžti danties, tuomet ši procedūra nesukelia jokio diskomforto. Atvejais, kai dantų gręžimas yra būtinas, pacientui visada pritaikoma nejautra, todėl procedūros metu taip pat nejaučiamas joks diskomforto pojūtis.