lt

Klausimai, dažniausiai iškylantys žmonėms, susiduriantiems su dantų atkūrimo poreikiu

Atnaujinta: 19 gruodžio 2023

Dantų netekimas – bene rimčiausia dantų problema, su kuria gali susidurti žmogus. Deja, dėl tam tikrų priežasčių, su šia problema susiduria labai daug, įvairaus amžiaus žmonių. Patys populiariausi ir dažniausiai taikomi dantų atkūrimo metodai – dantų protezavimas ir dantų implantavimas. Dantų implantacija pasižymi šiek tiek didesne finansine išraiška, tačiau būtent šis dantų atkūrimo metodas laikomas pažangiausiu ir efektyviausiu. Atlikus dantų implantaciją visapusiškai atkuriamos pirminės dantų funkcijos. Taip pat pasiekiamas nepriekaištingas, natūraliai danties išvaizdai visiškai prilygstantis estetinis rezultatas. Dantų implantacija yra labai populiari, daugeliui žmonių žinoma odontologinė procedūra. Tačiau šis gydymo metodas pacientams neretai sukelia ir nemažai klausimų, sukeliančių įvairių abejonių dėl šios procedūros tinkamumo bei efektyvumo. Kokie yra pagrindiniai klausimai, neduodantys ramybės žmonėms, nusprendusiems žengti svarbų gyvenimo žingsnį ir implantuoti prarastus dantis?

Koks dantų implantavimo būdas yra geriausias?

Dantų implantavimas gali būti atliekamas taikant skirtingas dantų implantavimo technologijas. Vienmomenintė implantacija – racionalus sprendimas pacientams, netekusiems vieno arba kelių dantų. Toje pačioje zonoje netekus trijų gretutinių dantų, geriausias pasirinkimas yra tilto fiksavimas ant pavienių implantų. Tokio implantavimo metu į kaulą įsriegiami du implantai, ant kurių yra tvirtinamas trijų dantų tiltas. Neturint daug ar net visų dantų, optimaliausias implantavimo variantas – „All on 4” metodika.  Taikant šią implantavimo technologiją, į žandikaulį įsriegiami 4 implantai, ant kurių tvirtinamas fiksuotas dantų protezas.

Kiek kainuoja dantų implantavimo procedūra?

Kiekvienas dantų netekimo atvejis yra individualus, todėl tikrai neįmanoma nustatyti vienodos, standartinės dantų implantavimo kainos. Daugelis žmonių galvoja, jog dantų implantavimo kainai didžiausią įtaką daro paties implanto kaina. Danties implanto sudėtis ir jo kokybė yra tik viena iš daugelio dantų implantavimo kainos sudedamųjų dalių. Klinikinio atvejo sudėtingumas, implanto, karūnėlės ir atramos kaina – pagrindiniai veiksniai, kurie daro įtaką galutinei dantų implantacijos kainai. Vieno danties implanto kaina įprastai svyruoja nuo 400 iki 800 Eur. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad dantų implantavimą sudaro skirtingos odontologinės procedūros, kurios taip pat turi savo kainą.

Ar danties implantas nėra kenksmingas žmogaus organizmui?

Beveik visi dantų implantai yra gaminami iš titano. Įvairiais tyrimais įrodyta, jog implantas yra ne tik tvirta, danties implanto stabilumą ir ilgaamžiškumą užtikrinanti, bet ir žmogaus organizmui jokios neigiamos įtakos nekelianti medžiaga. Iš titano pagaminti dantų implantai įprastai nesukelia jokių komplikacijų ar alerginių reakcijų, kurios neretai pasireiškia naudojant alternatyvias dantų atkūrimo technikas.

Ar dantų implantavimas yra skausmingas?

Atliekant dantų implantavimą, kaip ir bet kokios kitos odontologinės procedūros metu, pacientui įprastai taikoma vietinė nejautra. Dantų implantavimo metu pacientas nejaučia nei skausmo, nei diskomforto pojūčio. Ypatingai jautriems, tokio pobūdžio procedūrų bijantiems pacientams, gali būti taikoma ir sedacija, tačiau atvejų, kai pacientai jos pageidauja, labai mažai.

Ar aplinkiniai gali pastebėti dantų implantus? 

Vienas iš pagrindinių dantų implantavimo privalumų yra tai, jog dantų implantai tiek estetiniu, tiek funkciniu atžvilgiu visiškai prilygsta natūraliems dantims. Tiek ant implantų tvirtinami vainikėliai, tiek vainikėlių tiltai visomis prasmėmis priderinami prie natūralių dantų. Atlikus dantų implantavimą, dantų implantai ir savo forma, ir spalva bei dydžiu visiškai prilygsta natūraliems dantims.

Ar dantų implantai reikalauja ypatingos priežiūros? 

Dantų implantus reikia prižiūrėti lygiai taip pat, kaip natūralius dantis. Reguliarus ir taisyklingas dantų valymas, teisingų, odontologo parinktų dantų priežiūros priemonių naudojimas, bent du kartus per metus atliekama profesionali burnos higiena – pagrindinės taisyklės, kuriomis reikia vadovautis tiek turint dantų implantus, tiek jų neturint