lt

Kodėl negalima nuvertinti estetinių odontologinių procedūrų?

Atnaujinta: 12 vasario 2024

Daugelis iš mūsų norime turėti ne tik sveikus, bet ir gražiai atrodančius, estetiškus dantis. Deja, tačiau tik maža dalis žmonių į odontologo kabinetą atvyksta prevenciniais tikslais, o ne lydimi rimtų, jau įsisenėjusių burnos ertmės ligų. Šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti ne tik efektyviai įvairias dantų problemas šalinantį odontologinį gydymą, bet ir aibę skirtingų, estetinės odontologijos procedūrų, puoselėjančių tiek dantų būklę, tiek išvaizdą. Kelios iš jų – estetinis plombavimas, profesionali burnos higiena, dantų balinimas ir pan. Taigi, kodėl tikrai nereikėtų nuvertinti estetinių odontologinių procedūrų? Ir kokią naudą tokio pobūdžio procedūros suteikia mums ir mūsų dantims?

Procedūros, leidžiančios turėti gražesnę šypseną 

Tikrai nedaug žmonių gali pasigirti genetiškai susiformavusiais baltais dantimis ar „holivudine“ šypsena. Dažniausiai graži šypsena yra estetinių odontologinių procedūrų nuopelnas. Šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti net kelis, skirtingus ir tikrai veiksmingus dantų balinimo metodus. Gražesnę šypseną padeda sukurti ne tik įvairios, dantų balinimui subalansuotos procedūros, bet ir estetinis dantų plombavimas. Atliekant estetinį dantų plombavimą, efektyviai pašalinamos ant dantų paviršiaus susiformavusios tamsios dėmelės, pakeičiamos funkcionalumą bei estetines savybes praradusios plombos. Smulkių, tačiau plika akimi pastebimų defektų pašalinimas tikrai reikšmingai prisideda prie gražesnės šypsenos kūrimo. Todėl, net ir atliekant standartines estetines procedūras, tokias kaip profesionalią burnos higieną ar estetinį dantų plombavimą, tikrai galima pastebėti teigiamą, dantų išvaizdos pokytį.

Efektyvus būdas, norint užkirsti kelią sunkiomis dantų ligoms

Tiek estetinis plombavimas, tiek kitos, estetinio pobūdžio odontologinės procedūros, rūpinasi ne tik dantų išvaizda, bet ir laiku užkerta kelią sudėtingoms dantų ligoms. Pavyzdžiui, jeigu estetinio dantų plombavimo metu odontologas išlygins netaisyklingas dantų formas, pacientas, savo ruožtu, lengviau pasirūpins nepriekaištinga burnos higiena namuose. Tiesius, tinkamai išlygintus dantis valyti ir prižiūrėti yra lengviau nei taisyklingomis formomis nepasižyminčius dantis, todėl galima teigti, jog atlikus estetinį dantų plombavimą ženkliai sumažėja dantų ėduonies ir dantenų ligų atsiradimo rizika.

Neblėstantis dantų funkcionalumas 

Estetinio dantų plombavimo metu naudojamos plombos efektyviai atkuria pažeistų ar sugedusių dantų funkcionalumą. Taigi, reguliariai atliekant estetines odontologines procedūras galima džiaugtis neblėstančiu dantų funkcionalumu bei ženkliai sumažinti periodontito bei kitų, sudėtingo odontologinio gydymo reikalaujančių ligų, atsiradimo riziką.

Mažos investicijos – ilgalaikė nauda

Reguliariai neatliekant estetinio dantų plombavimo ar profesionalios burnos higienos, galima susidurti su labai rimtais dantų pažeidimais, kurie pareikalaus ilgo ir brangaus gydymo. Estetinės odontologinės procedūros efektyviai pašalina nesudėtingus, pirminėje stadijoje esančius dantų pažeidimus, sumažina infekcijų bei uždegimų atsiradimo tikimybę, ir tikrai nereikalauja didelių investicijų. Tikėtina, jog reguliariai atliekant tokio pobūdžio procedūras, tikrai išvengsite rimtų dantų pažeidimų bei didelių finansinių išlaidų reikalaujančio dantų gydymo.

Procedūros, suteikiančios pasitikėjimo savimi

Vis daugiau tyrimų patvirtina faktą, jog žmogus, kuris turi gražią šypseną ir sveikus dantis, nestokoja pasitikėjimo savimi. O savimi pasitikintis žmogus visada sparčiau pasiekia užsibrėžtų tikslų, lengviau komunikuoja bei greičiau kyla karjeros laiptais. Žmonės, turintys kreivus, pageltusius ar neestetiškai atrodančius dantis, neretai kompleksuoja dėl savo išvaizdos, o tai ilgainiui sukelia įvairių psichologinių problemų, kurios daro neigiamą įtaką tiek asmeniniam, tiek profesiniam gyvenimui. Estetinis dantų plombavimas, dantų balinimas ir kitos, estetinio pobūdžio odontologinės procedūros suteikia galimybę per itin trumpą laiką susikurti gražią, aplinkinių akis traukiančią ir savivertę keliančią šypseną. Todėl tikrai galima teigti, jog tokio tipo procedūros teikia naudą ne tik dantims, bet ir mūsų emocinei būklei.