lt

Mitai, susiję su estetinio plombavimo procedūra

Atnaujinta: 9 rugsėjo 2024

Odontologinių paslaugų spektras yra gausus ir kontrastingas. Standartinės odontologinės procedūros, tokios kaip dantų plombavimas, ar, sakykim, profesionali burnos higiena pacientams yra puikiai pažįstamos ir suprantamos, nes tokie dantų gydymo metodai taikomi nuo senų laikų. Visgi, šiuolaikinė odontologija pacientams suteikia platesnes pasirinkimo galimybes. Kitaip tariant, siūlo ne tik tradicines, bet ir modernesnes procedūras, kurios leidžia pasiekti dar geresnį dantų gydymo rezultatą. Vienas iš galimų pavyzdžių – estetinis dantų plombavimas. Tai veiksmingesnis ir kokybiškesnis dantų plombavimo būdas, kuris ne tik efektyviai pašalina dantų defektus, bet ir pagerina jų estetines savybes. Visgi, dėl žinių stokos, dalis pacientų apie šią procedūrą yra susidarę visiškai klaidingą nuomonę. Šiame straipsnyje norėtume paneigti kelis, labiausiai paplitusius mitus, susijusius su estetinio plombavimo procedūra.

Mitas nr. 1 – estetinis plombavimas ir dantų plombavimas yra lygiai tas pats

Daugelis pacientų galvoja, kad įprastas dantų plombavimas yra atliekamas lygiai taip pat kaip ir estetinio plombavimo procedūra. Iš tiesų, taip tikrai nėra. Estetinis plombavimas yra procedūra, kurios metu ne tik pašalinami dantų pažeidimai, bet ir koreguojama jų estetinė išvaizda. Šios procedūros metu naudojamos kokybiškesnės plombavimo medžiagos, taikoma visiškai kitokia danties plombavimo technika. Šią procedūrą atliekantis odontologas susikoncentruoja ne tik į danties defektų šalinimą, bet ir danties išvaizdos pagerinimą. Be to, šios procedūros metu siekiama išsaugoti kuo didesnį natūralių danties audinių kiekį.

Mitas nr. 2 – estetinis plombavimas atliekamas tik priekiniams dantims

Estetinis plombavimas ženkliai pagerina danties estetinis savybes, todėl priekiniams dantims ši procedūra tikrai yra idealiai subalansuota. Visgi, esant poreikiui, estetinį plombavimą galima atlikti ir krūminiams dantims. Žmogui šypsantis ar kalbant, didžiausias dėmesys visada atkreipiamas į priekinius dantis, tačiau tai tikrai nereiškia, kad niekas nemato krūminių dantų. Tokios procedūros metu efektyviai atkuriami danties paviršiaus kauburėliai ir vagelės, taip pat parenkama idealiai natūralų dantį atitinkanti plombinių medžiagų spalva. Todėl toks gydymo metodas tikrai rekomenduojamas visiems pacientams, kurie siekia ne tik gero gydymo rezultato, bet ir pačio geriausio estetinio efekto.

Mitas nr. 3 – vieno vizito metu galima atlikti tik vieno danties estetinį plombavimą

Dėl aukštesnių kokybės reikalavimų, estetinio plombavimo procedūra trunka ilgiau nei įprastas dantų plombavimas. Vieno danties plombavimas estetiniu būdu trunka maždaug valandą ar šiek tiek ilgiau. Visgi, jeigu pacientas yra kantrus, vieno vizito metu tikrai galima atlikti ne vieno, o kelių dantų gydymą. Esant poreikiui, vienos procedūros metu galima sutvarkyti iki 4 – 8 dantų. Žinoma, tokiu atveju reikėtų nusiteikti, kad odontologo kabinete reikės praleisti bent pusę dienos.

Mitas nr.4 – estetinis dantų plombavimas yra labai brangus

Estetinis dantų plombavimas tikrai nėra labai brangi odontologinė procedūra. Iš tiesų, ji yra prieinama daugeliui, net ir mažesnes pajamas generuojančių pacientų. Žinoma, lyginant su tradiciniu dantų plombavimu, ši procedūra yra brangesnė, tačiau kainų skirtumas tikrai nėra žymus. Be to, reikėtų objektyviai įvertinti ir tai, kad estetinis dantų plombavimas dažniausiai užtikrina ne tik kokybiškesnį, bet ir ilgaamžiškesnį dantų gydymo rezultatą. Taip pat šios procedūros metu tausojami natūralūs danties audiniai, o bėgant laikui, nesudėtingai galima atlikti ir plombinių medžiagų korekcijas. Atliekant įprastą dantų plombavimą, funkcionalumą praradusios plombos dažniausiai yra keičiamos naujomis, todėl ilgainiui pacientas gali susidurti su pakartotinomis gydymo išlaidomis. Taigi, dėl finansinių priežasčių, estetinio dantų plombavimo atsisakyti tikrai nereikėtų.