lt

Koks dantų tiesinimo būdas yra efektyviausias?

Atnaujinta: 20 lapkričio 2023

Taisyklingos formos, tiesūs ir sveiki dantys – neatsiejama gražios šypsenos dalis. Deja, tačiau tikrai nemaža dalis žmonių turi ne itin lygius dantis, kurie neleidžia mėgautis tobulos šypsenos privalumu. Nuo senų laikų žmonės yra įsitikinę, kad dantų tiesinimas yra procedūra, kurią galima atlikti tik vaikystėje arba paauglystėje. Iš tikrųjų, netaisyklingo sąkandžio ir nelygių dantų problemas galima pašalinti bet kuriame gyvenimo tarpsnyje. Svarbiausia – pasirinkti tinkamą dantų tiesinimo metodą. Kokios yra šiuolaikinės dantų tiesinimo galimybės? Ir koks dantų tiesinimo būdas yra efektyviausias?

Dantų tiesinimas plokštelėmis – ortodontinio gydymo būdas, subalansuotas vaikams

Dantų tiesinimas plokštelėmis – viena iš dantų tiesinimo galimybių. Dantų tiesinimas plokštelėmis, kitaip nei kiti ortodontinio gydymo metodai, yra pritaikyti tik jaunesniems, 7-13 metų pacientams. Dantų tiesinimas plokštelėmis yra gydymas, pritaikytas nedidelėms sąkandžio ir dantų padėties korekcijoms. Todėl vaikams, kurie susiduria su didesnėmis ortodontinėmis problemomis, šis dantų tiesinimo metodas taip pat nėra tinkamiausias. Šis gydymo metodas padeda suformuoti nuolatinių dantų augimo vietas, taip pat jis padeda taisyklingoje pozicijoje išlaikyti naujai išdygusius dantis. Pasitelkiant plokšteles galima atlikti ir nedideles viršutinio bei apatinio žandikaulio dantų tiesinimo korekcijas.Didžiausi šio tiesinimo metodo privalumai – sąlyginai nedidelė kaina bei plokštelės išėmimo galimybė, kuri užtikrina pakankamai nesudėtingą plokštelės priežiūrą.

Dantų tiesinimas breketais – laiko patikrintas dantų tiesinimo būdas

Dantų tiesinimas breketais – efektyvus ir tikrai patikimas dantų tiesinimo būdas, kuris tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems. Nors dauguma pacientų įsivaizduoja, jog tiesinant dantis breketais, nepavyks išvengti ne itin estetiškai atrodančių metalinių kabių burnos ertmėje, tačiau šiuolaikinė ortodontija pateikia ir daugiau breketų pasirinkimo galimybių. Atsižvelgiant į individualią paciento dantų būklę, ortodontai gali pasiūlyti ir vidinius breketus. Tokio tipo breketai yra tvirtinami prie vidinių dantų paviršių ir vizualiai yra visiškai nematomi. Renkantis išorinius breketus, galima pasirinkti ne metalinius, o keraminius breketus, kurių spalva beveik nesiskiria nuo natūralios dantų spalvos. Taip pat šiuo metu itin populiarėja inovatyvia gamybos technologija pagrįsti beligatūriniai breketai, kurie pacientui suteikia didesnį komfortą ir užtikrina trumpesnį dantų tiesinimo laikotarpį.

Dantų tiesinimas kapomis – nepastebimas dantų tiesinimo metodas    

Dantų tiesinimas kapomis – racionalus sprendimas įvairaus amžiaus žmonėms, kurie nori turėti tiesius dantis, tačiau nenori nešioti akivaizdžiai pastebimų breketų. Kapos yra skaidrios ir beveik nepastebimos plika akimi, tačiau jos tikrai efektyviai sprendžia įvairias ortodontines problemas. Pasirinkus šį gydymo metodą, per sąlyginai trumpą laiką, galima išspręsti netaisyklingo sąkandžio problemas, panaikinti pernelyg didelius tarpus tarp dantų, pašalinti dantų susigrūdimo aplinkybę. Dantų kapų nešiojimas pacientui nesukelia diskomforto ir jokių neigiamų estetinių pokyčių burnos ertmėje. Esant poreikiui, dantų kapas, kitaip nei breketus, galima patogiai ir nesudėtingai išimti ir vėl įdėti. Visgi, reikėtų įvertinti tai, kad dantų tiesinimas kapomis nėra tinkamas sprendimas visiems klinikiniams atvejams, o taip pat – šio dantų tiesinimo metodo kaina yra pakankamai aukšta.

Netaisyklingas sąkandis ar kreivi dantys – nėra tik estetinė problema. Kreivi dantys ilgainiui įtakoja pačias įvairiausias problemas, nuo dantenų uždegimo ar ėduonies atsiradimo iki išsivysčiusių virškinimo ligų ar net dantų netekimo. Dėl šios priežasties, kreivų dantų problemą reikia spręsti kuo greičiau ir jos tikrai negalima ignoruoti. Šiuolaikinė odontologija pateikia pačių įvairiausių dantų tiesinimo metodų, pagrįstų kardinaliai skirtinga kaina. Todėl pasikonsultavus su kompetentingu ortodontu, tikrai galima rasti efektyviausią, poreikius ir finansine galimybes atitinkantį dantų tiesinimo metodą, bet kokiame amžiuje.