Dantų netekimas – didelė problema, su kuria susiduria tikrai nemaža dalis, įvairaus amžiaus žmonių. Vieno, kelių ar visų dantų trūkumas ne tik neigiamai paveikia estetinius burnos ertmės pokyčius, bet ir užkerta kelią visavertei dantų kramtymo funkcijai. Blogai sukramtytas maistas ilgainiui gali nulemti ir itin rimtus sveikatos sutrikimus. Dantų protezavimas – odontologinė procedūra, kurios metu efektyviai atkuriami prarasti žmogaus dantys. Nors dantų protezavimo procedūra yra aktualiausia pacientams, kurie susiduria su dantų trūkumu, tačiau neretai odontologai atlieka ir daugeliui žmonių žinomą estetinį protezavimą. Tokių procedūrų metu pagerinamas estetinis natūralių dantų vaizdas, sustiprinama nusilpusio danties struktūra ar restauruojamas nuskilęs dantis.
Kiekvienas pacientas, kuris nusprendė protezuoti dantis, turi atlikti kelis, labai svarbius pasirinkimus, kurie daro reikšmingą įtaką tiek odontologinio proceso rezultatui, tiek galutinei gydymo kainai. Taigi, į ką reikia atsižvelgti nusprendus atlikti dantų protezavimą ir kas nulemia gydymo kainą?
Dantų protezavimas gali būti atliekamas naudojant skirtingos rūšies dantų protezus. Įvairios dantų protezų rūšys suteikia skirtingą estetinį vaizdą ir pasižymi skirtinga kaina. Ekonomiškesnio protezavimo būdo ieškantiems žmonėms, galima rinktis dantų protezavimą elastinėmis plokštelėmis. Elastinės plokštelės yra pakankamai patogus ir estetiškas protezavimo metodas, tačiau tokios plokštelės labiau tinka tiems pacientams, kurie nori atkurti tik kelis, o ne visus dantis. Taip pat verta paminėti, kad dantų protezavimo procesą galima pradėti tik atlikus dantų šaknų kanalų gydymą. Vyrauja ir aibė kitų protezų rūšių, tokių kaip tiltiniai protezai, lanko atraminiai protezai ir pan. Skirtingos dantų protezavimo rūšys ženkliai skiriasi savo funkcionalumu. Todėl racionaliausias sprendimas nusprendus atlikti dantų protezavimą – pasikonsultuoti su odontologais ir pasikliauti jų kompetentinga nuomone.
Dantų protezavimas gali būti atliekamas skirtingais metodais. Ieškantiems finansiškai palankiausio protezavimo būdo, galima rinktis išimamus dantų protezus. Taikant šį protezavimo metodą sėkmingai galima atkurti tiek vieną, tiek visus trūkstamus dantis. Dažniausiai šį protezavimo metodą renkasi vyresnio amžiaus žmonės. Nors išimami protezai pasižymi tikrai konkurencinga kaina, tačiau jie nesugeba visiškai atstatyti kramtymo funkcijos bei nėra labai patogūs, estetiški. Norint susigrąžinti 100% kramtymo funkcijas reikėtų pasirinkti fiksuojamus protezus arba protezavimo ant implantų būdą. Protezavimas ant implantų padeda sukurti natūralų estetinį vaizdą bei užtikrina patogų protezų naudojimą. Šiuo metu itin populiarėja ir naujos kartos dantų protezavimo metodai, tokie kaip „All on 4” ar „All on 6”. Reikėtų nepamiršti, kad protezų funkcionalumas ir kokybė tiesiogiai atsispindi ir jų kainoje, taigi siekiant gero ir ilgalaikio rezultato, derėtų rinktis ne pigiausią, o rezultatyviausią dantų protezavimo būdą.
Protezai gali būti gaminami iš skirtingų medžiagų, kurios taip pat daro įtaką tiek dantų protezų efektyvumui, tiek dantų protezavimo procedūros kainai. Patys pigiausi protezai yra gaminami iš plastiko, tačiau tokio tipo protezus reikėtų naudoti tik laikinai, kol laukiate nuolatinių protezų. Ieškant tvirtų, ilgaamžių protezų, galima rinktis cirkonio keramikos arba bemetalės keramikos sudėtimi pagrįstus protezus.