lt

Dantų implantavimo procedūrą apipynę mitai

Atnaujinta: 15 sausio 2024

Dantų implantavimas – pažangiausias ir bene efektyviausias dantų atkūrimo metodas. Taikant šį dantų atkūrimo būdą, dantis atkuriamas visapusiškai – nuo danties šaknies iki vainiko. Tokio rezultato neįmanoma pasiekti su jokia kita dantų atkūrimo technologija. Kokybiškai atliktas dantų implantavimas ne tik visam laikui pašalina dantų netekties problemą, bet ir suteikia galimybę džiaugtis nepriekaištingomis kramtymo bei fonetinėmis funkcijomis. Po sėkmingai atliktos dantų implantavimo procedūros kiekvienas pacientas gali džiaugtis dantimis, kurie tiek estetinėmis, tiek funkcinėmis savybėmis prilygsta natūraliems. Dantų implantavimas yra tikras išsigelbėjimas visiems, vieno, kelių ar net visų dantų neturintiems žmonėms. Vis tik, ši odontologinė procedūra, yra apipinta įvairias mitais, kurie neretai paskatina pacientus atsisakyti dantų implantavimo idėjos. Kokie plačiai paplitę faktai apie dantų implantavimą yra visiškai nepagrįsti ir klaidingi?

Mitai, susiję su dantų implantų prigijimu

Realybė tokia, jog kiekvienas pacientas įprastai susiduria su skirtingu dantų implantų prigijimo laikotarpiu. Įprastai į viršutinį žandikaulį įsriegti implantai pareikalauja ilgesnio gijimo laikotarpio, nei implantai, įsriegti į apatinį žandikaulį. Taip pat dantų implantų prigijimo laikotarpiui tikrai daro įtaką asmeniniai paciento burnos ertmės priežiūros įpročiai, bendra sveikatos būklė. Profesionalios dantų higienos reguliariai neatliekantys pacientai taip pat dažnai susiduria su šiek tiek ilgesniu dantų implantų prigijimo laikotarpiu. Vis tik teigti, jog dantų implantai gali iš viso neprigyti – tikrai negalima. Dantų implantų neprigijimo tikimybė yra minimali. Atlikti medicininiai tyrimai ir statistika rodo, jog dantų implantų prigijimo tikimybė siekia 98%. Su minimalia, dantų implantų neprigijimo rizika įprastai gali susidurti žmonės, kurie serga cukriniu diabetu ar kai kuriomis kitomis lėtinėmis ligomis. Taip pat tam tikrų komplikacijų rizika gali iškilti rūkantiems žmonėms.

Mitai, susiję su dantų implantavimo trukme

Dantų implantavimas tikrai yra pakankamai atsakinga odontologinė procedūra. Susiduriant su sudėtingesniais medicininiais atvejais, visas dantų implantavimo procesas gali trukti 6 mėnesius ar net šiek tiek ilgiau. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad pacientas, kuriam atliekamas dantų implantavimas, visus 6 mėnesius turės reguliariai lankytis pas gydytoją-odontologą. Sėkmingai dantų implantavimo procedūrai įgyvendinti įprastai pakanka 3-4 vizitų. Pirmojo vizito metu įvertinama individuali dantų būklė bei sudaromas tikslus gydymo planas. Antro vizito metu, į žandikaulį, pagal poreikį, įsriegiamas vienas ar keli implantai. Esant sudėtingesniems klinikiniams atvejams, to paties vizito metu gali būti atliekama ir sinuso dugno pakėlimo ar kaulo priauginimo operacija. Trečio vizito metu padaromas specialus atspaudas, pagal kurį laboratorijoje pagaminamas danties protezas. Paskutiniojo vizito metu, pagamintas danties tiltelis arba vainikėlis atsakingai pritvirtinamas prie implanto ir šiuo procesu užbaigiama visa, dantų implantavimo procedūra. Reikėtų pabrėžti, kad šešis mėnesius gali trukti implanto prigijimo laikotarpis, kuris neturi nieko bendro su reguliariais vizitais pas odontologą, todėl teigti, jog dantų implantavimas yra be galo sudėtingas ir labai ilgai trunkantis procesas tikrai negalima.

Mitai, susiję su dantų implantavimo kaina

Tikra tiesa, jog dantų atkūrimas implantais reikalauja šiek tiek didesnių finansinių išlaidų, nei dantų atkūrimas kitais, ne tokiais pažangiais bei efektyviais metodais. Tačiau reikėtų objektyviai įvertinti tai, jog dantų implantai yra žymiai ilgaamžiškesnis sprendimas. Pasirinkus dantų atkūrimo būdą išimamu protezu, susiduriama su mažesnėmis dantų gydymo išlaidomis, tačiau praėjus penkiems ar dešimčiai metų įprastai prireikia papildomų odontologinių procedūrų, kurios, savaime suprantama, daro įtaką ir papildomoms finansinėms išlaidoms. Dantų protezai tikrai negali pasigirti tokiais nepriekaištingais ilgaamžiškumo rodikliais, kaip dantų implantai. Atvejais, kai keičiasi dantų padėtis, išimami dantų protezai privalo būti koreguojami ar keičiami naujais, o tai taip pat lemia neplanuotas finansines išlaidas. Pacientai, kurie dantų netekties problemai spręsti pasirenka dantų atkūrimo implantais būdą, su tokio pobūdžio rūpesčiais bei papildomomis finansinėmis išlaidomis įprastai nesusiduria.