lt

Iš kokių etapų susideda dantų implantavimas?

Atnaujinta: 21 spalio 2024

Dantų implantavimas yra optimalus sprendimas pacientams, kurie nori atkurti dėl tam tikrų priežasčių prarastą dantį ar dantis. Dantų implantai nepriekaištingai imituoja natūralių dantų išvaizdą. Be to, jie puikiai atkuria visas danties funkcijas, todėl su jais pacientas ne tik atrodo, bet ir jaučiasi labai gerai. Nors dantų implantavimas tikrai yra populiari odontologinė procedūra, tačiau jos eiga daugeliui pacientų nėra labai aiški. Aptarkime, kaip atliekamas dantų implantavimas ir iš kokių etapų jis susideda.

Kas yra dantų implantavimas?

Dantų implantavimas yra dantų atkūrimo technologija, kurios metu naudojamos veiksmingos ir ilgaamžės dantų atkūrimo priemonės – dantų implantai. Dantų implantu yra vadinamas nedidelis varžtelis, kuris chirurginiu būdu yra įsriegiamas į žandikaulio kaulą. Dantų implantai paprastai yra gaminami iš titano – biologiškai su žmogaus organizmu suderinamos medžiagos. Ant implantų gali būti tvirtinamos skirtingos dantų atkūrimo priemonės, sakykim, iš porceliano arba cirkonio oksido pagamintos karūnėlės arba vienos ar kitos sudėties dantų protezai. Dantų implantais galima atkurti vieną, kelis ar net visus dantis. Todėl dantų implantavimas yra ne tik veiksminga, bet ir labai universali procedūra, tinkanti beveik visiems pacientams, kurie yra netekę bet kokio dantų kiekio.

Dantų implantavimo etapai

Dantų implantavimas tikrai nėra procedūra, kurią galima atlikti vieno vizito metu. Šis dantų atkūrimo metodas susideda iš kelių etapų:

  • Chirurginis etapas. Tai pradinis dantų implantavimo etapas, kurio metu atliekama implanto įsriegimo į žandikaulį procedūra. Tai minimaliai invazinė chirurginė procedūra, kurios metu neatliekami jokie pjūviai.
  • Osteointegracijos etapas. Osteointegracija yra procesas, kurio metu vyksta kaulo suaugimas su implantu. Įvykus osteointegracijai, įsriegtas implantas stabiliai įsitvirtina burnos ertmėje ir visiškai suauga su natūraliais kaulo audiniais. Osteointegracija dantų implantavimo sėkmei daro labai didelę įtaką, nes ji padeda sukurti stabilų ir tvirtą pagrindą dantų atkūrimo priemonėms. Kaulo suaugimo su implantu procesas užtrunka maždaug kelis mėnesius. Gijimo laikotarpiu pacientas privalo griežtai laikytis gydytojų pateiktų rekomendacijų, tam, kad implantas tinkamai sugytų ir būtų sumažinta įvairių komplikacijų rizika.
  • Dantų atkūrimo etapas. Kai implantas visiškai susijungia su kaulu, gydytojas gali pradėti dantų atkūrimo etapą. Tai paskutinė dantų implantavimo stadija, kurios metu prie implanto tvirtinamos pasirinktos dantų atkūrimo priemonės – vainikėliai, dantų tiltai, protezai ir pan.

Kokie apribojimai laukia po atlikto dantų implantavimo?

Po atliktos dantų implantavimo procedūros kelias dienas galima susidurti su nedideliu patinimu, mėlynėmis ir diskomforto pojūčiais. Mėlynės ir patinimas po kelių dienų įprastai išnyksta savaime, o skausmo pojūčius galima numalšinti nereceptiniais arba, blogiausiu atveju, receptiniais vaistais nuo skausmo. Po atliktos procedūros, tam tikrą laikotarpį, būtina laikytis gydytojų pateiktų rekomendacijų, kad būtų sumažinta infekcijų ir įvairių komplikacijų rizika. Burnos chirurgas dažniausiai pacientams rekomenduoja naudoti specifines dantų priežiūros priemones. Taip pat jis pataria vengti kietų, traškių ar labai lipnių maisto produktų, nes jie gali sutrikdyti gijimo procesą arba sukelti per didelį spaudimą implantuotai vietai.  Dažniausiai pacientams pateikiami ir fizinio aktyvumo apribojimai, nes kontaktinis sportas, energingi pratimai ar sunkių svorių kilnojimas taip pat gali daryti neigiamą įtaką gijimo procesui. Po atliktos operacijos, pacientas mažiausiai 24 – 48 valandas negali vartoti alkoholio. Alkoholio vartojimas gali paskatinti implantuotos vietos kraujavimą, o taip pat padidinti infekcijų bei uždegimų atsiradimo riziką. Žinoma, po dantų implantavimo, rekomenduojama ilgesniam arba visam laikui atsisakyti ir kito žalingo įpročio – rūkymo.