lt

Esminiai dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie dantų implantus

Atnaujinta: 5 vasario 2024

Dantų atkūrimas implantais – pažangi odontologinė procedūra, efektyviai išsprendžianti prarastų dantų problemą. Nors dantų implantavimas šiais laikais atliekamas tikrai sąlyginai greitai bei paprastai, tačiau tai tikrai nėra standartinis odontologinis gydymas, su kuriuo žmogus susiduria reguliariai. Dėl šios priežasties pacientams, nusprendusiems pasinaudoti šiuo dantų atkūrimo metodu, įprastai iškyla nemažai klausimų, susijusių su šios procedūros veiksmingumu, nauda bei pačia tokio gydymo eiga. Trumpai aptarkime pagrindinius klausimus, kurie iškyla žmonėms, susidūrusiems su dantų implantavimo poreikiu.

Kas yra dantų implantai?

Patys dantų implantai yra nedideli titaniniai sraigteliai, kurie dantų implantavimo eigoje yra įsriegiami į žandikaulį, tokiu būdu pakeičiant natūralią danties šaknį. Vis tik, būtina paminėti, kad atliekant dantų implantavimą visada yra naudojami trys komponentai, kurie sudaro pilną danties implanto sandarą – titaninis sraigtas, vainikėlis ir atrama. Kai danties implantas yra įsriegiamas į žandikaulį, prie jo yra prijungiama likusi struktūra, vadinama atrama, ir tik tuomet yra pritvirtinama dirbtinio danties konstrukcija.

Ar visiems žmonėms galima atlikti dantų implantavimą?

Dantų implantacija yra pats pažangiausias ir universaliausias dantų atkūrimo būdas, kurį sėkmingai galima taikyti tiek pacientams, kurie neteko vieno ar kelių dantų, tiek žmonėms, kurie neturi visų dantų. Nemažai žmonių yra susidarę klaidingą nuomonę, jog susiduriant su sunykusio žandikaulio kaulo problema, dantų implantacija nėra įmanoma. Iš tikrųjų, tokie žmonės taip pat gali džiaugtis sėkminga dantų implantacija, tačiau prieš tai jiems reikėtų atstatyti trūkstamo kaulo kiekį, atliekant chirurginę, kaulo priauginimo procedūrą.

Pagrindiniai dantų implantų privalumai

Esminis dantų implantų privalumas yra tai, jog su dantų implantais pacientas jaučiasi lygiai taip pat, kaip su natūraliais dantimis. Tiek estetiniu, tiek funkciniu aspektu dantų implantai visiškai prilygsta natūraliems dantims, o tokio rezultato tikrai negali suteikti kitos dantų atkūrimo priemonės. Pasitelkiant naujos kartos dantų implantus taip pat atstatomos nepriekaištingos kramtymo funkcijos, pašalinami visi fonetiniai sutrikimai. Taip pat pasirinkus šį dantų atkūrimo būdą, pacientai įprastai susiduria su itin minimalia, beveik neįmanoma alergijų ar atmetimo reakcijų rizika. Na ir svarbiausia – dantų implantai yra ne tik kokybiška, bet ir ilgaamžė dantų atkūrimo priemonė, kuri įprastai efektyviai atlieka savo paskirtį visą likusį žmogaus gyvenimą.

Dantų implantų trūkumai

Dažniausiai įvardijamas dantų implantų trūkumas – sąlyginai nemaža kaina. Vis tik, objektyviai įvertinus šios dantų atkūrimo priemonės ilgaamžiškumo bei efektyvumo rodiklius, daugelis pacientų ilgainiui supranta, kad dantų implantai yra ilgalaikė investicija į puikią burnos ertmės būklę bei gerą gyvenimo kokybę. Nors dantų implantavimas yra tikrai neskausminga ir pakankamai greitai atliekama odontologinė procedūra, atlikus dantų implantavimą galima susidurti su minimalia infekcijų, uždegimų ar skausmo atsiradimo rizika, tačiau pooperaciniu laikotarpiu laikantis visų gydytojo-odontologo pateiktų rekomendacijų, pašalinio poveikio įprastai tikrai galima išvengti.

Dantų implantų prigijimo tikimybė

Nemažai pacientų bijo susidurti su dantų implantų neprigijimo rizika, todėl atidėlioja, vengia atlikti dantų implantavimą. Iš tikrųjų, dantų implantų neprigijimo tikimybė yra minimali, iš esmės beveik neįmanoma. Pasitelkiant šią dantų atkūrimo priemonę,  97% ar net daugiau implantavimo procedūrų yra atliekamos sėkmingai. Nesėkmingiems atvejams įprastai daro įtaką kitos, su burnos ertmės būkle visiškai nesusijusios sveikatos problemos.

Ar dantų implantus galima savarankiškai išimti?

Pacientai, kurie daug metų nešiojo senos kartos protezus, dažnai teiraujasi ar dantų implantus galima savarankiškai išimti. Atliekant dantų implantavimą, dantų implantas yra pritvirtinamas prie paciento žandikaulio. Todėl dantų implantai yra itin tvirta, stabili ir visiškai iš vietos nepajudinama dantų atkūrimo priemonė, kurios, lygiai taip pat kaip ir natūralaus danties, tikrai negalima savarankiškai išimti.