lt

Kuris variantas ekonomiškai palankesnis – dantų protezavimas ar dantų implantavimas?

Atnaujinta: 30 rugsėjo 2024

Dantų implantacija ir dantų protezavimas – dvi veiksmingos, tačiau visiškai skirtingos dantų atkūrimo technologijos. Atliekant dantų implantaciją, trūkstamų dantų problema sprendžiama su dantų implantais. Dantų protezavimo metu naudojamos kitos dantų atkūrimo priemonės – vienos ar kitos rūšies dantų protezai. Standartiškai, dantų implantavimą dažniausiai renkasi pacientai, kurie ieško ne ekonomiškai palankiausio, o pačio geriausio, kokybiškiausio dantų atkūrimo metodo. Analogiškai, dantų protezus įprastai renkasi pacientai, kurie neturi didelių finansinių galimybių ir nori prarastų dantų problemą išspręsti finansiškai palankiausiu būdu. Tačiau, ar tikrai dantų protezavimas yra ekonomiškai palankiausias sprendimas? Ir ar tikrai dantų implantacija pasižymi žymiai didesne kaina? Palyginkime šių dantų atkūrimo technikų kainas ir vertę.

Dantų implantų ir dantų protezų kainų palyginimas

Tiek dantų implantacija, tiek dantų protezavimas gali kainuoti labai skirtingai. Gydymo išlaidos priklauso nuo galybės skirtingų veiksnių, klinikinio atvejo sudėtingumo, atkuriamų dantų kiekio, gydytojo patirties, naudojamų dantų atkūrimo priemonių rūšies, kokybės ir pan. Visgi, standartiškai, dantų implantacija įprastai pasižymi didesne kaina nei dantų protezavimas, nes tai yra žymiai modernesnis ir geresnį dantų atkūrimo rezultatą užtikrinantis dantų atkūrimo metodas. Kainos atžvilgiu, dantų atkūrimas protezais yra palankesnis nei implantais. Vis tik, norint susidaryti aiškesnį vaizdą, reikėtų įvertinti ir šių dantų atkūrimo priemonių ilgaamžiškumą, nes nuo jo priklauso papildomos gydymo išlaidos.

Dantų implantų ir dantų protezų tarnavimo trukmė

Daugelis pacientų yra susidarę nuomonę, kad dantų implantacija yra be galo brangi procedūra. Todėl ribotas finansines galimybes turintys pacientai išsigąsta didelių gydymo išlaidų ir tokios dantų atkūrimo galimybės dažniausiai net nesvarsto. Vis tik, renkantis tarp dantų protezų ir implantų, reikėtų objektyviai įvertinti ir tai, kad dantų implantai pasižymi žymiai ilgesne tarnavimo trukme. Todėl žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos, dantų implantacija tikrai yra ekonomiškai palankesnis pasirinkimas. Dantų protezai įprastai tarnauja 5 – 10 metų. O dantų implantai gali tarnauti 20 – 30 metų ar dar ilgiau. Todėl pacientas, kuriam atliekama dantų implantacija, dažniausiai susiduria su didesnėmis, tačiau vienkartinėmis gydymo išlaidomis. O pacientas, kuris pasirenka dantų protezus išvengia labai didelių gydymo išlaidų, tačiau po 5 – 10 metų jis vėl turi spręsti tą pačią problemą ir investuoti į naujus protezus.

Išlaidos, susijusios su papildomomis procedūromis

Dantų implantacijos kaina nėra maža, tačiau pacientas, kuriam buvo atliktas dantų implantavimas susiduria su žymiai mažesniu papildomų procedūrų poreikiu, nei pacientas, kuris nešioja dantų protezus. Dantų implantai nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Juos reikia prižiūrėti lygiai taip pat kaip ir natūralius dantis. Todėl jų priežiūra nereikalauja jokių papildomų išlaidų. Dantų protezai yra lengviau pažeidžiami, todėl juos nešiojantis pacientas dažniausiai neišvengia reguliarių vizitų pas odontologą, o tuo pačiu ir papildomų finansinių išlaidų. Be to, dantų protezai neskatina žandikaulio kaulų augimo, todėl ilgainiui pacientas gali susidurti ir su sudėtingesnių chirurginių procedūrų poreikiu. Dantų implantais efektyviai pakeičiami ne tik trūkstami dantys, bet ir dantų šaknys, todėl juos turintys pacientai išvengia problemų, susijusių su žandikaulio kaulo tirpimu.

Ieškant optimalaus dantų atkūrimo metodo, tik į gydymo išlaidų dydį susikoncentruoti tikrai nereikėtų. Dantų protezai niekada nesuteiks tokio komforto ir tokio gero funkcinio bei estetinio rezultato kaip dantų implantai. Todėl tikrai galima teigti, kad šiek tiek didesne kaina pasižyminti dantų implantacija iš tikrųjų turi žymiai didesnę vertę nei dantų protezavimas.