Kategorijos

Burnos higiena

Kada būtina kreiptis į burnos higienistą?

Atsiradus dantenų uždegimo ir periodontito požymiams. Taip pat burnos higiena itin svarbi, nešiojant breketus, ruošiantis atlikti dantų balinimą, dantų implantavimą, protezavimą ar kanalų gydymą.

Po burnos higienos procedūros padidėjo dantų jautrumas, kraujuoja dantenos. Ar tai normalu?

Taip. Atlikus profesionalią burnos higienos procedūrą kelias dienas galite jausti nemalonius pojūčius. Dantenos gali kraujuoti, o dantys – reaguoti į karštį ir šaltį. Todėl rekomenduojame dantis valyti minkštu dantų šepetėliu, naudoti pastą, mažinančią jautrumą, skalauti burną šiltais tirpalais, raminančiais audinius (ramunėlių arbata, druskos tirpalais). Nemalonūs pojūčiai paprastai sumažėja praėjus dviem dienoms po burnos higienos procedūros, o burnos ertmė visiškai atsistato per dvi savaites. Jei nemalonūs pojūčiai tęsiasi ilgiau, kreipkitės į mūsų gydytoją odontologą.

Ar galiu valgyti ir gerti iškart po burnos higienos procedūros?

Nerekomenduojame valgyti, gerti dažančių gėrimų (kavos, arbatos, limonadų, vyno) bei rūkyti tris valandas po burnos higienos procedūros.

AR BURNOS HIGIENOS PROCEDŪRA SKAUSMINGA?

Dažniausiai ši procedūra nėra skausminga. Jeigu jūsų dantys jautresni, ji ne visa gali būti maloni, tačiau, pageidaujant, higienistas gali atlikti nuskausminimą.

Kiek trunka profesionali burnos higienos procedūra?

Paprastai ji trunka nuo pusvalandžio iki valandos, tačiau gali užtrukti iki pusantros valandos, jeigu burnos ertmės būklė yra prastesnė: daug susikaupusių apnašų ir akmenų.

Ar profesionali burnos higiena atliekama vaikams?

Taip. Procedūra atliekama net ir labai mažiems pacientams, kurių dantys jau yra išdygę.

Ar blogas kvapas reiškia, kad sugedo dantis?

Nebūtinai. Blogas kvapas atsiranda dėl bakterijų ir apnašų, kurios nusėda tarpdančiuose, ant liežuvio ar dantenų kišenėse.

Ar vartojant kavą, arbatą bei rūkant atsiranda daugiau apnašų?

Taip. Kava, arbata, raudonas vynas, tabakas, rūkymas ir kitos dažančios medžiagos daro įtaką sparčiam pigmentinių apnašų atsiradimui.

Ar dantų skalavimo skysčiai gali pašalinti apnašas, kurių nepasiekia dantų šepetėlis?

Ne. Skalavimo priemonės tik sulėtina apnašų atsiradimą, tačiau norint jas panaikinti reikia itin kruopščiai valyti dantis ir naudoti tarpdančių šepetėlius bei siūlą.

Ar reikia atlikti profesionalią burnos higieną net jei valausi dantis 3 kartus per dieną?

Taip. Net ir labai kruopščiai prižiūrint dantis, neįmanoma pašalinti visų apnašų ir bakterijų, todėl atlikite profesionalią burnos higieną bent kartą per metus. Be to, dantų valymo dažnis ir trukmė nedaro didelės įtakos burnos ertmės sveikatos palaikymui. Svarbiausia, kaip kruopščiai valote dantis, kokias priežiūros priemones naudojate ir ar jas naudojate tinkamai.

Dantų gydymas

Kodėl skyla dantų krašteliai?

AR SKAUDĖS?

Ar po gydymo procedūros galima valgyti?

Dantų implantavimas

Jei netekau daugelio (visų) dantų, ar pavyks juos atkurti implantais?

Taip. Tokiu atveju dažniausiai taikome pažangią „All-on-4®“ metodiką. Į žandikaulį įsriegiame keturis titano implantus, kurie veikia kaip atraminiai taškai, o ant jų prisukame dirbtinius dantis.

Kas yra momentinis ir belopis implantų įsodinimas?

Momentinio implantų įsodinimo procedūros metu mes pašaliname beviltišką dantį ir į jo vietą iškart įsriegiame implantą, ant kurio tvirtiname laikiną dantį. Po momentinio implanto įsodinimo burnoje nelieka traukimo metu atsirandančios, ilgai gyjančios, žaizdos – ją užpildo implantas ir laikinas dantis. Šios procedūros metu maksimaliai išsaugome žandikaulį ir dantenas (nedarome pjūvio, neatidengiame kaulo). Žaizda greitai sugyja, o jums nė dienos nereikia būti be danties. Po kelių mėnesių laikiną dantį pakeičiame nuolatiniu vainikėliu. Kadangi toks gydymas dažniausiai yra greitas ir neskausmingas, vieno jūsų vizito metu galime gydyti iš karto kelis dantis. Belopis implantų įsodinimas – tai metodika, kuri pasižymi minimalia invazija. Prieš įsodindami implantą, dantenose mes atveriame labai nedidelę ertmę, atitinkančią implanto skersmenį, todėl po procedūros jūs išvengiate nemalonių pojūčių – uždegimo, tinimo ir kitų. Taip pat jums nereikia ilgą laiką gerti skausmą malšinančių vaistų ar antibiotikų. Procedūra trunka maždaug 30 minučių. Ant implanto uždedame laikiną danties vainikėlį. Po šios procedūros turėsite gražų ir funkcionalų dantį, galėsite valgyti, gerti, šypsotis. Po kelių mėnesių laikiną danties vainikėlį pakeičiame nuolatiniu protezu – dantų karūnėle su keramikos apdaila.

Jei netekau vieno danties, ar būtina jį pakeisti implantu?

Netekus danties palikti burną be jokio protezo arba implanto nerekomenduojame. Palikus tarpą (defektą) gretimi dantys netenka savo atramos ir iš lėto ima keisti savo padėtį, svyrą į ertmę. Taip pat nevienodai pasiskirsto kramtymo krūvis, todėl vieni dantys dėvisi greičiau nei kiti.

Iš ko gaminami implantai?

Dantų implantai gaminami iš titano, o ant jų pritvirtiname bemetalės keramikos karūnėles iš cirkonio. Laikiną protezą, kurį nešiosite tol, kol susiformuos dantenos, pagaminsime klinikoje vizito metu, todėl, greičiausiai, tą pačią dieną po procedūros išeisite su dantimis ir galėsite drąsiai šypsotis bei valgyti.

Kaip elgtis po dantų implantavimo?

Procedūros dieną venkite karšto maisto ir gėrimų. Valgykite tik šiltą maistą. Jokiu būdu neskalaukite burnos ertmės dantų skalavimo skysčiu. Venkite sunkaus fizinio ir protinio darbo. Taip pat rekomenduojame pirmą dieną nerūkyti ir nevartoti alkoholinių gėrimų. Antrą parą po procedūros pradėkite skalauti burną distiliuotu vandeniu arba burnos skalavimo skysčiu du kartus per dieną (ypač po valgio). Darykite tai penkias septynias dienas. Pirmą savaitę po chirurginių procedūrų apnašas nuo žaizdos valykite specialiu šepetėliu. Jei iškils klausimų, skambinkite į mūsų kliniką tel. +370 610 11 222. Būtinai jums padėsime.

Ar implantai nesiskirs nuo likusių dantų?

Ne. Vainikėlio spalvą parenkame naudodami skaitmeninį spalvos nustatymo būdą, kuris leidžia labai tiksliai atkurti kiekvieno iš jūsų nuosavų dantų spalvinę gamą, todėl dirbtinis dantis nesiskirs nuo likusių jūsų dantų.

Kiek laiko užtruks gydymas implantais?

Individualią gydymo trukmę mūsų gydytojas nustatys po apžiūros, sudaręs išsamų gydymo planą. Priklausomai nuo jūsų dantų ir kaulo būklės, gali prireikti papildomų procedūrų. Pats implanto įsodinimas dažniausiai užtrunka apie 20 minučių. Laikinus dantis paprastai uždedame to pačio vizito metu, o nuolatinius protezus – po 3–5 mėnesių.

Ar implantacija yra skausminga?

Implantavimo procedūros metu galite rinktis nuskausminamuosius arba sedaciją – mes jus užmigdysime ir pabusite tik tuomet, kai procedūra bus baigta. Daugelis vis dar negali patikėti, kad implantų įsodinimas yra neskausmingas. Pirmą kartą visi būna labai nedrąsūs, įsitempę, baiminasi, o po operacijos nustemba, kad nebuvo taip baisu, kaip tikėjosi. Antrą kartą pacientai jau elgiasi visai kitaip – drąsiai, su šypsena žengia į kabinetą, nes žino, kad neskaudės. Po operacijos skausmas taip pat aplanko ne visus.

Kokia yra dantų implantavimo sėkmės tikimybė?

Jei implantų įsodinimo procedūrą atlieka kvalifikuotas, puikiai savo darbą išmanantis specialistas, o naudojami implantai yra kokybiški, nesėkmių rizika – minimali. Apie 97–98 proc. implantavimo procedūrų yra sėkmingos*. *Dantų implantų prigijimo procentas pašalinto danties sugijusioje vietoje yra 98,05 proc., o neseniai pašalinto danties vietoje – 96,52 proc. (Pagal Degidi M, Nardi D, Piattelli A. Clin Implant Dent Relat Res. 2012 Dec; 14 (6):828-38.)

Dantų protezavimas

Kiek kainuos dantų protezavimas?

Per kiek laiko pagaminami nuolatiniai dantys?

Ar skaudės?

Dantų tiesinimas

Kiek laiko užtruks ortodontinis gydymas?

Ar skauda tiesinti dantis?

Ar bus šveplavimas dantų tiesinimo procese?

Ar yra nepataisomų kreivų dantų situacijų?

Ar tiesintis dantis gali ir suaugę žmonės?

Taip, suaugę žmonės taip pat gali tiesintis dantis.

Estetinis protezavimas

Kiek laiko užtruks gydymas laminatėmis?

Ar skaudės gydant laminatėmis?

Ar dantų laminatės yra patvarios?

Kanalų gydymas

Ar skaudės gydant dantų kanalus?

Ar galima gydyti vieną kanalą Iš kelių esančIų, ar būtina gydyti visus Iš karto?

Periodontologija

Ar periodontitas yra paveldimas?

Kada Išimami siūlai po periodontinio gydymo?

Ar skaudės po periodontinio gydymo?

Ar bus tinimas po periodontinio gydymo?

Profesionali burnos higiena ir dantų balinimas

Laukiuosi vaikelio. Ar galiu gydytis dantis?

Burnos sveikata daro didžiulę įtaką bendrai žmogaus savijautai. Kūdikis turi gimti sveikoje aplinkoje. Jeigu kurias nors procedūras (rentgeną) galima ar reikia atidėti – mes būtinai jus perspėsime vizito metu. Tačiau jokiu būdu nedelskite, nes gimus kūdikiui, kils daug motinystės iššūkių, bus mažai laisvo laiko, tad dar sunkiau prisiruošti vizitui pas odontologą. Nukelti dantų gydymą keliems metams nesveika nei jums, nei jūsų mažyliui.

Rezultatų nerasta