Dantų gydymas

Dantu-gydymas-dantu-harmonija

Sąvoka danties gydymas yra plati ir apima skirtingas danties gydymo sritis, kurios, siekiant turėti sveiką ir gražią šypseną, tarpusavyje yra glaudžiai susijusios, pvz. dantų tiesininimasplombavimasperiodonto ligų gydymasdantų protezavimasdantų implantavimas ir t.t. Kokio gydymo pacientui reikia, nustato gydytojas odontologas. Tai atliekama per pirmąjį vizitą – konsultaciją. Šio vizito metu išklausomi paciento poreikiai, nusiskundimai, atliekama diagnostika, aptariama paciento situacija, jeigu reikia, sudaromas individualus gydymo planas. Svarbu suvokti, kad periodiškas lankymasis pas savo odontologą leidžia anksčiau pastebėti galimas dantų ligas ar riziką jomis susirgti, tuomet galima imtis reikiamų priemonių. Klinikoje „Dantų harmonija“ pacientas visas odontologines paslaugas gauna vienoje vietoje.

Danties sandara

Koks gydymas reikalingas lemia tai, kuri jo dalis yra (ar ateityje gali būti) pažeista. Mūsų dantys – maža, tačiau be galo svarbi organizmo dalis. Jie yra sudaryti iš vainiko, kaklo ir šaknies (kitaip kaulinė danties alveolė). Vainikas – tai matoma danties dalis. Dantis žandikaulio atžvilgiu yra paslankus – jo šaknis su kauline duobute jungiasi tampriais raiščiais. Dalis tarp vainiko ir šaknies yra danties kaklas. Šioje vietoje dantį liečia dantenos. Beveik visą danties masę sudaro dentinas, vainiko srityje jį dengia emalis, o šaknies srityje jis padengtas cementu. Danties viduje yra ertmė. Į ją pro danties šaknų ertmes ateina kraujagyslės ir nervai. Tai danties minkštimas, pulpa. Pulpa yra danties sudėtinė dalis, mažas kraujagyslių, nervų ir limfagyslių raizginys, esantis danties viduje po emaliu ir dentinu. Pulpa maisto medžiagomis aprūpina kietuosiuos danties audinius.

danties-iliustracija

danties-iliustracija

Danties sandara

Svarbi tiksli diagnostika

Prieš pradedant gydymą, reikalinga tiksli diagnostika. Klinika „Dantų harmonija“ turi modernias diagnostikos priemones, todėl pacientui informacija apie jo dantų būklę bei galimus gydymo variantus suteikiama „čia ir dabar“. Tokiu būdu pritaikomas pagrįstas gydymas, taupomas pacientų laikas – visos reikalingos paslaugos gaunamos vienoje vietoje. Klinikoje naudojama:

 • kompiuterinė tomografija
 • skaitmeninės dentalinės ir panoraminės nuotraukos
 • cefalogramos
 • intraoralinė kamera
 • „CarieScan“ aparatas, kuris pagal danties audinių tankį rodo pažeidimų intensyvumą
 • CAD/CAM dantų protezų laboratorija
 • „NobelProcera“ skeneris

Daugiau apie klinikoje atliekamą diagnostiką galite pasiskaityti ČIA.

Sedacija. Komfortas gydantis dantis

Pacientams, bijantiems odontologo kėdės, klinika „Dantų harmonija“ gali pasiūlyti gydymą taikant sedaciją. Tokiu atveju pacientas yra užmigdomas ir pabunda tuomet, kai procedūra būna baigta. Procesą kontroliuoja profesionalus gydytojas anesteziologas. Sedacija – tai sąmonės slopinimas, kurį sukelia vaistai. Priešingai nei narkozės atveju, sedacijos metu žmogų lengva pažadinti. Atsižvelgiant į tai, kokia procedūra atliekama, galima reguliuoti sedacijos stiprumą.

Sedacija odontologiniame gydyme dažniausiai naudojama, kai

 • pacientas turi nenugalimą baimę;
 • atliekamos ilgos, sudėtingos procedūros;
 • pacientas negali ramiai sėdėti procedūros metu – muistosi;
 • pacientą gydymo metu pykina.
sedacija-klinikoje-dantu-harmonija

sedacija-klinikoje-dantu-harmonija

Sedacija

Jeigu pacientas dvejoja dėl savo reakcijos, neigiamų pojūčių stiprumo gydymo metu, rekomenduojama pasitarti su gydytoju odontologu ir aptarti gydymą naudojant sedaciją. Gydytojas odontologas atsižvelgęs į individualią paciento situaciją, jo norus, nusprendžia ar galima taikyti sedaciją.

Protiniai dantys

Sveiko suaugusio žmogaus burnoje įprastai yra 32 dantys. Patys paskutiniai krūminiai dantys viršutiniame ir apatiniame žandikauliuose vadinami protiniais dantimis (kitaip – aštuntieji dantys).

Šie dantys yra „arčiausiai proto“, o ir išdygsta patys paskutiniai, „protingame“ amžiuje – dažniausiai sulaukus pilnametystės ar dar vėliau. Beje, dėl įvairių priežasčių protiniai dantys gali ir visai neišdygti arba išdygti nepilnai. Dėl to nereikėtų jaudintis – šiuolaikiniam žmogui visiškai pakanka ir 28 dantų.

Skaityti daugiau

Kiek laiko dygsta protiniai dantys?

Protiniai dantys dygsta skirtingai. Jie gali išdygti lengvai per kelias savaites, tačiau kartais šis procesas užtrunka metus ar net ilgiau. Taip pat gali nutikti taip, kad aštuntieji dantys neišdygs visai arba išdygs tik dalis danties vainiko, o kita dalis liks padengta paslankia gleivine – dantena.

Protinių dantų skausmas

Pasaulinės sveikatos organizacijos tyrimo duomenimis, kas antras gyventojas skundžiasi skausmu, kai dygsta aštuntieji krūminiai dantys. Mūsų protėviai valgė daug kieto maisto, žalios neapdorotos mėsos, todėl jų žandikauliai buvo dideli, o krūminiai dantys – stambūs. Šiais laikais kramtome mažiau kieto maisto, ypač paauglystėje, kai sparčiausiai augame, todėl žandikauliai mažėja, ir protiniai dantys vis sunkiau juose telpa – kyla skausmas.

Skausmą gali sukelti netaisyklinga protinio danties padėtis. Kreivai išdygęs dantis remiasi į greta esantį dantį, skruostą, sukandama skruosto gleivinė, patinsta dantį dengiantys minkštieji audiniai. Tačiau net ir augdamas tiesiai protinis dantis gali netilpti žandikaulyje ir sustumti iki šiol burnoje gražiai išsidėsčiusius dantis. Dantų susigrūdimas – ne tik estetinė problema. Tai kelias į infekciją, dantų gedimą, dantenų ligas, cistų formavimąsi. Neretai protinių dantų dygimą taip pat lydi patinimas, pakilusi kūno temperatūra bei kiti negalavimai.

Protinių dantų keliama žala

Neišdygusių protinių dantų operacijos gali prireikti, jei aštuntieji dantys dygsta kreivai ir sukelia žmogui diskomfortą, skausmą, taip pat, jeigu žandikaulyje jiems nebeužtenka vietos.

Netaisyklingai dygstantis protinis dantis gali:

 • sustumti greta esančius dantis, ypač priekinius;
 • nutirpinti gretimo danties šaknis;
 • sukelti žandikaulio sąnario skausmus.

Protinius dantis rekomenduojama pašalinti nelaukiant komplikacijų.

Protinių dantų rovimas

Protinių dantų rovimas nėra toks baisus ir sudėtingas, kaip gali pasirodyti. Išdygusių aštuntųjų dantų rovimas – tai greita procedūra, atliekama su nuskausminimu. Nustojus veikti anestetikui, žaizdą gali skaudėti, tuomet padeda vaistai nuo skausmo. Kelias dienas gali būti jaučiamas diskomfortas, tinimas, apribotas išsižiojimas, rijimas, retai – lūpos, smakro odos aptirpimas. Šie laikini negalavimai, lyginant su rimtomis ligomis, kurias gali sukelti netaisyklingai išdygę protiniai dantys, yra tik nedidelė investicija į savo burnos sveikatą.

Neišdygusių protinių dantų šalinimas atliekamas taikant vietinę nejautrą, pilną arba dalinę narkozę. Prieš procedūrą padaroma rentgeno nuotrauka, (jei reikia įvertinti aplinkines anatomines struktūras, atliekamas skaitmeninis rentgenologinis tyrimas – kompiuterinė tomograma), kurioje matoma danties ir aplinkinių anatominių struktūrų būklė, šaknų padėtis. Tai leidžia gydytojui tiksliai suplanuoti operaciją, bei galimas rizikas procedūros metu ar po jos ir apie tai informuoti pacientą. Po operacijos, siekiant paspartinti gijimą, klinikoje „Dantų harmonija“ gali būti pritaikoma PRF procedūra (gydymas, pasitelkiant trombocitais praturtintą fibriną).

Po operacijos danties vietoje lieka žaizda, kuri pirmas 24 val. gali pakraujuoti, ant skruosto gali atsirasti mėlynė, patinimas, galite jausti skausmą, gali būti ribotas išsižiojimas. Todėl dar prieš operaciją gydytojas odontologas papasakos, kaip elgtis, kokius vaistus vartoti esant skausmui, kaip malšinti kraujavimą ar patinimą. Diskomfortas po protinių dantų pašalinimo pradeda mažėti po trijų–keturių dienų, tuomet atslūgsta patinimas, savijauta gerėja. Per 3–4 savaites dantenos visiškai sugyja.

Dantų skausmas

Danties skausmas – tikrai nemalonus pojūtis, tad kiekvienas stengiasi jo išvengti. Deja, ne visada elgiamės racionaliai: pavyzdžiui, bijodami skausmo vis atidėliojame vizitą pas odontologą. Tokiu būdu maži danties gedimai ilgainiui virsta dideliais. Tuomet jų gydymas gali trukti ilgiau ir kainuoti brangiau. Reguliarūs vizitai pas odontologą – gera prevencija, dar svarbiau, kad jie nėra tokie baisūs ir skausmingi, kaip dauguma žmonių vis dar prisimena iš ankstesnių laikų. Šiuolaikinė odontologija – pažangi, orientuota į paciento komfortą, todėl bijoti neverta.

Skaityti daugiau

Kas dažniausiai sukelia dantų skausmą?

 • Ėduonis (kariesas). Tai progresuojantis danties kietųjų audinių irimas, sukeltas burnoje esančių rūgščių. Jas išskiria ant dantų paviršiaus susidariusiose apnašose esanti burnos mikroflora, skaidydama angliavandenius. Deja, šios rūgštys iš danties kietųjų audinių išplauna būtinus kalcio jonus ir emalio paviršiuje ar jo duobutėse atsiranda balzgana dėmė, kuri negydoma plečiasi. Negydomo danties paviršiuje susidaro ertmė, kuri didėja ir pasiekia danties pulpą. Tuomet atsiranda stiprus danties skausmas, gėlimas, gali sutrikti seilių išsiskyrimas, skrandžio sulčių gamyba, net virškinimas. Galiausiai ilgai negydomą dantį gali tekti išrauti.
 • Danties skilimas. Krūminių dantų skausmas gali atsirasti dėl to, kad kandant kietą daiktą, pvz., riešutą, dantis įskyla ar lūžta. Skilimą nelengva pastebėti, tačiau jei taip atsitiko, kandant jaučiamas aštrus smarkus krūminių dantų skausmas.
 • Periodonto ligos – gingivitas, periodontitas. Apie tai plačiau galite skaityti ČIA

Danties skausmas – išvengiamas!

Odontologai pabrėžia: dantų skausmo galima išvengti. Rekomenduojama reguliariai profilaktiškai lankytis pas odontologą ir kruopščiai rūpintis burnos higiena.

Ką daryti, jei dantį jau skauda?

Rekomenduojama nesiimti liaudies medicinos ir nedelsiant registruotis pas gydytoją odontologą. Netinkamai parinktos liaudies medicinos priemonės gali dar labiau pabloginti situaciją.

Bijoti odontologų neverta

Šiuolaikinėje odontologijoje skausmo nereikėtų bijoti. Naujausios technologijos, modernūs įrankiai, tinkamai parinkti anestetikai (skausmą malšinantys vaistai) bei geras savo srities odontologas – visa tai lemia minimalų diskomfortą gydymo metu. Nugalėti baimę padeda komunikacija: atlikęs išsamią diagnostiką, gydytojas odontologas supažindina pacientą su reikalingo gydymo eiga, išklauso paciento norus, pataria ir sudaro individualų gydymo planą, atsako į klausimus.

Ar nėščioji gali gydytis dantis?

Burnos sveikata daro didžiulę įtaką bendrai žmogaus sveikatai. Kūdikis turi gimti sveikoje aplinkoje. Jeigu kurias nors procedūras, pvz., rentgeną, galima ar reikia atidėti – odontologas būtinai pasakys tai vizito metu. Tačiau jokiu būdu negalima delsti – po nėštumo motina ims žindyti kūdikį, tad gydymas taip pat nebus lengvas. Nukelti dantų tvarkymą keliems metams nesveika nei mamai, nei mažyliui.

Pacientai klausia

Dantų plombavimo kainos

Priekinio danties plombavimas 110 - 160 €
Krūminio danties plombavimas 95 - 130 €
Krūminių dantų pilnas vainiko padengimas plomba (estetinis plombavimas) 150 €
Priekinių dantų pilnas vainiko padengimas plomba (estetinis plombavimas) iki 300 €

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos

Dantų gydymo kainos

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos

GYDYTOJAI SPECIALISTAI
Kontaktai
Darbo laikas

Darbo dienomis
8.00 – 20.00 val.

Šeštadieniais
9.00 – 14.00 val.
(Tik su išankstine rezervacija)

Send this to a friend