Diagnostika

Diagnostika yra būtina prieš pradedant gydymą. Išsami diagnostika leidžia sudaryti individualų paciento gydymo planą. Diagnostikos metu gauta vaizdinė medžiaga padeda konsultacijų metu paaiškinti pacientui apie jo dantų būklę ir pristatyti būsimą gydymo eigą.

Svarbu tai, kad visa odontologiniam gydymui reikalinga diagnostika atliekama čia pat – klinikoje „Dantų harmonija“. Tai itin patogu pacientams, nes  taupomas jų laikas. Visas reikalingas paslaugas – pradedant diagnostika ir baigiant gydymu –  pacientai gauna po vienu stogu. Be to, tokiu būdu išlaikomas gydymo nuoseklumas bei užtikrinama viso proceso kokybė.

Turime pažangias diagnostikos priemones, kurios leidžia atlikti išsamią diagnostiką.

Diagnostikai naudojame: 

 • 3D kompiuterinę tomografiją;
 • skaitmenines panoramines rentgeno nuotraukas;
 • skaitmenines dentalines nuotraukas;
 • cefalogramas;
 • diagnostinius modelius;
 • intraoralinę kamerą;
 • „CarieScan“ aparatą;
 • mikroskopą.

3D kompiuterinė tomografija

Tai tiksliausias diagnostikos metodas taikomas šiuolaikinėje odontologijoje. Šiuo skaitmeniniu būdu gauta 3D nuotrauka rodo realų viršutinio ir apatinio žandikaulių bei aplink juos esančių sričių vaizdą.

3D odontologinis tomografas pasitelkiamas tada, kai įprastos dentalinės nuotraukos perteikiamo 2D vaizdo nepakanka, pavyzdžiui, prieš dantų implantavimą.

 

Tomogramos pavyzdys

Tomogramos pavyzdys

Iliustracijoje matome tomogramos pvz.
Skaityti daugiau

3D kompiuterinės tomografijos privalumai:

 • Tiksli diagnostika. 3D kompiuterinė tomografija – tiksliausia šiuo metu žinoma diagnostikos priemonė. Skaitmeniniu tomografu gauta 3D nuotrauka parodo erdvinį žandikaulio vaizdą.
 • Gydytojas gali išmatuoti kaulo plotį, tankį, viršutinio žandikaulio sinuso padėtį, pamatyti anatomines struktūras 3D vaizde.
 • 3D nuotrauka leidžia gydytojui sužinoti tikslią danties vidinę sandarą, šaknų ir kanalų skaičių, jų ilgį, kryptis, formas ir išsidėstymą, nustatyti dantų padėtį, pažeidimus, patologijas.
 • Kompiuterinė programa suteikia galimybę virtualiai įsodinti implantus, paskaičiuoti kokio ilgio jie turėtų būti ir atlikti daugybę kitų skaičiavimų bei pasirengti gydymui.
 • Visa tai suteikia galimybę sudaryti individualų gydymo planą implantacijai, endodontiniam gydymui ir kitoms procedūroms. Kompiuterio ekrane viską apskaičiavus ir pasirengus, odontologo kėdėje belieka įgyvendinti kruopščiai apsvarstytą gydymo planą.

Kaip elgtis kompiuterinės tomografijos metu?

 • Tyrimas „Dantų harmonijoje“ esančiu 3D kompiuteriniu tomografu užtrunka nuo kelių iki keliasdešimties sekundžių.
 • Skenavimo metu pacientas stovi, o tomografo jutiklis juda aplink jo galvą. Pacientas procedūros metu turi nejudėti.
 • Po tyrimo nėra jokių apribojimų veiklai, galima tęsti dienos darbus.

Apšvita ir jonizuojanti spinduliuotė kasdienybėje

Radiacinės saugos centro (RSC) duomenimis Lietuvos gyventojų apšvitą lemia gamtinė (žemės gelmėse esančių radionuklidų, jonizuojančiosios spinduliuotės, pasiekiančios mus iš kosmoso, radionuklidų statybinėse medžiagose, radioaktyviųjų dujų radono, išsiskiriančių iš grunto ir kt.) bei medicininė (gaunama atliekant pacientams diagnostinius tyrimus, naudojant jonizuojančiąją spinduliuotę) apšvita. Kiti apšvitą lemiantys veiksniai (veikla su šaltiniais, radionuklidai, išmetami į aplinką iš šaltinius naudojančių ūkio subjektų bei radionuklidai, esantys maiste, geriamajame vandenyje ir kt.) turi mažesnę įtaką.

Apsvitos veiksniai

Apsvitos veiksniai

Iliustracijoje matoma gyventojo apšvitą lemiančių veiksnių procentinė išraiška, RSC 2012 m. informacija.

Skaityti daugiau

Vidutinė gamtinė jonizuojančiosios spinduliuotės apšvita pasaulyje yra 2,9 mSv ir kinta atskirose šalyse nuo 1 mSv iki 10 mSv per metus (milizivertas – apskaičiuotas dozės vieneto ekvivalentas, kuris atspindi biologinį apšvitos poveikį). Antrą vietą pagal indėlį į bendrą apšvitą lemia medicinos procedūrų metu gauta apšvita, kuri vidutiniškai lygi 0,5 mSv per metus.

.

Apšvita 3D tomografijos metu

Odontologijoje 3D kompiuterinio tomografo tyrimo metu gaunama jonizuojančiosios spinduliuotės dozė siekia apie 5–28 milizivertus. Tokią apšvitos dozę iš natūralių šaltinių surinktume per 1–5 dienas.

Pastaraisiais metais apšvitai mažinti naudojama daugybė priemonių. Kompiuterinių tomografų gamintojai sukūrė aparatus, kuriais gaunami puikios kokybės diagnostiniai vaizdai, o žmogus patiria mažesnę apšvitos dozę.

Tad nerimauti dėl apšvitos, patiriamos kompiuterinės tomografijos metu nevertėtų – tikslus ir kokybiškas gydymas, išspręsiantis problemą, dėl kurios apsilankėte klinikoje, atneš Jums ir Jūsų sveikatai gerokai daugiau naudos nei kompiuterinės tomografijos metu patiriama žala.

Skaitmeninės panoraminės rentgeno nuotraukos

Kitaip šios nuotraukos vadinamos ortopantomogramomis. Jos parodo bendrą viršutinio ir apatinio žandikaulio vaizdą bei sinusus.

 

Panoramine 2D nuotrauka

Panoramine 2D nuotrauka

Iliustracijoje matoma 2D panoraminė rentgeno nuotrauka.

Skaitmeninės dentalinės nuotraukos

Tai yra vieno ar kelių dantų rentgeno nuotraukos, kurios išsamiai parodo esamą situaciją, pvz., karieso dydį, šaknų ilgį bei jų išsidėstymą, šaknies kanalo uždegimą ir pan.

 

Dentaline nuotrauka

Dentaline nuotrauka

Iliustracijoje matoma dentalinė nuotrauka.

Cefalogramos

Tai šoninės rentgeno nuotraukos naudojamos ortodontiniam gydymui.

 

Cefalogramine nuotrauka

Cefalogramine nuotrauka

Iliustracijoje matome cefalogramos pvz.

Diagnostiniai modeliai

Diagnostiniai dantų modeliai yra daromi iš gipso ir yra skirti ortodontiniam gydymui. Klinikos „Dantų harmonija“ laboratorijoje jie pagaminami pagal individualius pacientų dantų atspaudus. Šie modeliai padeda geriau įvertinti dantų sąkandį, dantų padėtį lankuose, proporcijas ir pan. Taip pat gydymo pabaigoje, pažvelgus į diagnostinius modelius, galima pamatyti aiškų pokytį – gydymo rezultatą.

Intraoralinė kamera

Šia skaitmenine kamera vaizdas yra padidinamas iki 100 kartų, todėl odontologas gali tiksliau matyti esamą situaciją bei vaizdžiai su ja supažindinti pacientus.

 

Intraoraline nuotrauka

Intraoraline nuotrauka

Iliustracijoje matoma intraoraline kamera padaryta nuotrauka.

„Cariescan“ aparatas

Šiuo aparatu nustatomi ankstyvieji dantų pokyčiai karieso atžvilgiu. Ankstyva diagnostika suteikia galimybę užbėgti už akių rimtesniam dantų gedimui.

Mikroskopas – kruopštaus gydytojo pagalbininkas

Gydant dantis reikia itin didelio kruopštumo ir preciziškumo, todėl pasitelkiama vaizdo didinimo įranga – mikroskopas. Jis palengvina gydytojų darbą ir leidžia suteikti pacientams dar tikslesnį ir kokybiškesnį gydymą. Klinikoje „Dantų harmonija“ naudojame pažangų, odontologijai skirtą „Leica M320“ mikroskopą, kuris vaizdą didina nuo 6,4 iki 40 kartų.

Mikroskopo panaudojimo sritys:

 • dantų kanalų gydymas (endodontija);
 • dantų plombavimas, restauravimas;
 • chirurgija: implantacija, periodontologija;
 • mikroprotezavimas.
Skaityti daugiau

Dantų kanalų gydymas

Gydant dantų kanalus reikalingas atidumas ir kruopštumas: kanalai nėra lengvai prieinami, sudėtinga jų būklę pademonstruoti pacientui, tad dažnai gydymo metu jis nežino, kas vyksta. Klinikoje „Dantų harmonija“ naudojamos technologijos leidžia parodyti aukščiausios Full HD raiškos vaizdą tiesiai iš paciento burnos bei nufotografuoti dantų kanalus.

Dantų plombavimas ir restauravimas

Pasitelkdamas mikroskopą, gydytojas odontologas gali itin kruopščiai nušlifuoti plika akimi nematomas ėduonies pažeistas emalio ar dentino dalis ir jas užplombuoti. Dantų restauravimas, pasitelkiant mikroskopą, leidžia preciziškai atkurti buvusią danties formą ir garantuoja nepriekaištingą estetinį vaizdą po procedūros.

Mikrochirurgija

Atliekant mikrochirurgijos operacijas, tokias kaip dantų implantacija, dantenų plastika ir pan., būtent preciziškumas lemia, kokia bus paciento savijauta po operacijos. Pasitelkiant nuolatinę operacijos stebėseną ir kontrolę mikroskopu, iki minimumo sumažėja pacientų jaučiamas diskomfortas po tokių operacijų, operuota vieta greičiau gyja.

Protezavimas

Mikroskopas padeda protezuotojui ne tik paruošti idealiai tinkančius vainikėlius ar dantų tiltus, bet ir maksimaliai apsaugo greta esančius audinius. Mikroskopo parodymais remiamasi patikrinant atliktus skaičiavimus ir įvertinant atlikto darbo kokybę. Galutinis rezultatas – puiki vainikėlių, dantų tiltų, laminačių kokybė bei ideali paciento šypsena.

Kokios diagnostikos pacientui reikia, sprendžia gydytojas odontologas, skirtingais atvejais gali būti parinktas vienas ar keli tyrimai.

Anestezijos paslaugų kainos

Vietinė nejautra 10 €
Vietinė nejautra (STA aparatu, vaikams) 15 €
Bendrinė nejautra (intraveninė sedacija, su anesteziologu) 350 - 550 €
Bendra nejautra (kaukinė sedacija, su anesteziologu) 150 €

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos

Diagnostikos kainos

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos

Kontaktai
Darbo laikas

Darbo dienomis
8.00 – 20.00 val.

Šeštadieniais
9.00 – 14.00 val.
(Tik su išankstine rezervacija)

Send this to a friend