Danties traukimas

danties-salinimas

Šiuolaikinėje odontologijoje dantų šalinimas yra įprasta ir nesudėtinga procedūra. Patyrusio specialisto dėka procedūros metu pacientas nejaučia didelio diskomforto.

Dažniausios danties šalinimo priežastys:

 • smarkiai išplitęs kariesas;
 • aplink dantį esančių audinių ligos;
 • danties skilimas;
 • sąkandžio koregavimas;
 • būtinybė pašalinti protinius dantis.

Protinių dantų šalinimas

Protinių dantų rovimas nėra toks baisus ir sudėtingas, kaip gali pasirodyti. Ši procedūra atliekama su nuskausminimu. Nustojus veikti anestetikui, žaizdą gali skaudėti, tuomet padeda vaistai nuo skausmo. Kelias dienas gali būti jaučiamas diskomfortas, tinimas, apribotas išsižiojimas, rijimas, retai – lūpos, smakro odos aptirpimas. Šie laikini negalavimai, lyginant su rimtomis ligomis, kurias gali sukelti netaisyklingai išdygę protiniai dantys, yra tik nedidelė investicija į savo burnos sveikatą.

Neišdygusių protinių dantų šalinimas atliekamas taikant vietinę nejautrą, pilną arba dalinę narkozę. Prieš procedūrą padaroma rentgeno nuotrauka, (jei reikia įvertinti aplinkines anatomines struktūras, atliekamas skaitmeninis rentgenologinis tyrimas – kompiuterinė tomograma), kurioje matoma danties ir aplinkinių anatominių struktūrų būklė, šaknų padėtis. Diagnostika leidžia gydytojui tiksliai suplanuoti operaciją, bei galimas rizikas procedūros metu ar po jos ir apie tai informuoti pacientą.

Po procedūros danties vietoje lieka žaizda, kuri pirmas 24 val. gali pakraujuoti, ant skruosto gali atsirasti mėlynė, patinimas, galite jausti skausmą, gali būti ribotas išsižiojimas. Todėl dar prieš operaciją gydytojas odontologas papasakos, kaip elgtis, kokius vaistus vartoti esant skausmui, kaip malšinti kraujavimą ar patinimą. Diskomfortas po protinių dantų pašalinimo pradeda mažėti po trijų–keturių dienų, tuomet atslūgsta patinimas, savijauta gerėja. Per 3–4 savaites dantenos visiškai sugyja.

Po procedūros, siekiant paspartinti gijimą, klinikoje „Dantų harmonija“ gali būti pritaikoma PRF procedūra (gydymas, pasitelkiant trombocitais praturtintą fibriną).

Greitesnis gijimas pasitelkiant PRF

PRF yra trombocitų, išskiriančių augimo faktorius, koncentratas. Šios medžiagos slopina uždegimą ir skatina gijimą. Gydymas, pasitelkiant trombocitais praturtintą fibriną (angl. PRF – platelet-rich fibrin) pasaulyje žinomas ir medicinoje naudojamas jau ne vieną dešimtmetį. Šis gijimą po chirurginių procedūrų spartinantis gydymo metodas populiarus odontologijoje, yra plačiai taikomas burnos chirurgijoje.

Kokia PRF procedūros nauda?

 • spartesnis gijimas;
 • mažesnė uždegimo, infekcijos ir komplikacijų rizika;
 • pažeista vieta mažiau tinsta;
 • nesusiformuoja randas arba jis būna gerokai mažesnis.
Skaityti daugiau

Kaip atliekama procedūra?

 • PRF koncentratas gaunamas iš paties paciento kraujo, kuris paimamas iš venos įprastos neskausmingos procedūros metu;
 • tam, kad būtų atskirtos kraujo ląstelės, paimtas veninis kraujas specialiu aparatu centrifuguojamas, kol atsiskiria kraujo komponentai;
 • paimamas vidurinis sluoksnis, kuriame gausu trombocitų, atsakingų už kraujo krešėjimą. Trombocitai gydymui yra naudingi dar ir todėl, kad išskiria augimo faktorius, skatinančius gijimą ir slopinančius uždegimą;
 • atlikus chirurginę procedūrą (implantaciją, pašalinus dantį ar kt.) surinktas PRF koncentratas įvedamas į pažeistą vietą.

Gydymo metodas ypač rekomenduojamas, kai:

 • paciento imunitetas nusilpęs;
 • pacientas serga lėtinėmis ar ūminėmis ligomis;
 • pacientas rūko;
 • pacientas vartoja vaistus, galinčius turėti įtakos gijimui.

Kaip elgtis po dantų šalinimo?

 • Kraujavimas. Natūralu, kad po procedūros kraujuoja, dėl to seilės nusidažo rausva spalva. 30 minučių po procedūros laikykite sukandę įdėtą tamponėlį, nuolat rykite seiles. Jei kraujavimas nesiliauja, gydytojo pakeistą tamponėlį laikykite tvirtai sukandę dar 30 minučių. Jei reikia, pakartokite tai dar kartą.
 • Patinimas. Kad patinimas būtų mažesnis, pašalinto danties vietoje, iš išorės – prie žando, reikia priglausti specialų šaldomąjį paketą, ar ledo pūslę, suvyniotą į rankšluostį. Šaldoma 20 minučių, su tiek pat minučių pertraukomis keletą valandų.
 • Karštis. 24 valandas negalima vartoti karšto maisto ir gėrimų, nesimaudyti karštoje vonioje ar pirtyje. Taip pat reikėtų savaitę laiko nesportuoti, nedirbti sunkiai, pasilenkus, nešildyti tos pusės.
 • Rūkymas ir alkoholis. Po danties rovimo nerūkykite mažiausiai kelias valandas. Rūkalai kenkia žaizdos gijimui. Nevartokite alkoholinių gėrimų 24 valandas po procedūros.
 • Skalavimai. Neskalaukite parą po rovimo. Galite gerti nekarštus skysčius, tačiau stipriai neskalaukite ir nespjaudykite, kadangi iš žaizdos gali pasišalinti kraujo krešulys. Kitą dieną skalaukite skalavimo skysčiu. Skalaukite savaitę.
 • Maistas. Pirmąsias 24 valandas rekomenduojamas lengvas, minkštas, nekarštas maistas, negalima karštų gėrimų, reikia kramtyti kita puse.
 • Skausmas. Skausmui malšinti vartokite vaistą, neskystinantį kraujo.
 • Higiena. Tinkama burnos higiena pagreitins gijimą. Pirmosiomis dienomis po operacijos būkite atsargūs, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir siūlių. Dantis valykite švelniai, skalaukite daugiau burnos skalavimo skysčiais.
 • Siūlės. Jei žaizda buvo susiūta tirpstančiais siūlais, jų išimti nebūtina, tačiau dažniausiai po 7 dienų siūlai išimami, nes jie gali kaupti apnašas ir sukelti diskomfortą burnoje.
 • Komplikacijos. Jei praėjus keletui dienų po rovimo savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, išrauto danties vietoje smarkiai patinsta audiniai, skauda ryjant seiles arba sumažėja išsižiojimas, skambinti į kliniką tel. 852722211 arba mob. +37061011222.

Dantų chirurgijos kainos

PRF (plazma praturtinta fibrinu) 70 - 150 €
Dantų pašalinimas 70 - 120 €
Protinio danties pašalinimas 100 - 250 €
Atraumatinis danties šalinimas 100 €
Sinuso pakėlimas (uždaru būdu, įskaitant medžiagos kainą) 500 €
Sinuso pakėlimas (atviru būdu, įskaitant medžiagos kainą) 1000 €
Kiuretažas (vieno danties) 30 €
Lopo operacija 90 €
Lopo operacija (regeneruojant kišenę) 125 €
Kaulo augmentacija 500 €
Retinuotų dantų atidengimas 100 €
Pasaitėlio plastika 95 €
Prieangio gilinimas 400 €
Šypsenos linijos dantenų korekcija (vieno danties) 120 €
Dantenų korekcija: chirurginis - gingivektomija (vieno danties) 70 €
Vainiko išilginimas (vieno danties) 90 - 130 €
Danties šaknies amputacija, osteoplastika (vieno danties) 100 €
Šaknies rezekcija - cistektomija, retrogradinis plombavimas (vieno danties) 400-500 €
Implanto šalinimas 100 €
Regeneracinė medžiaga (Emdogein) 130 €
Mikroimplanto įsukimas 200 - 250 €
Pieninio danties šalinimas (vieno danties) 30 - 50 €
Fiksuotų dantenų sukūrimas prie implanto (vieno danties) 200 €

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos

Danties traukimo kainos

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos

Kontaktai
Darbo laikas

Darbo dienomis
8.00 – 20.00 val.

Šeštadieniais
9.00 – 14.00 val.
(Tik su išankstine rezervacija)

Send this to a friend